23 października 2020

PiS zapowiada poszerzenie programu „Za życiem”: pomożemy wszystkim matkom i dzieciom

(Fot. A. Chełstowski / Forum)

Rzecznik PiS Anita Czerwińska poinformowała, że rząd w najbliższym czasie poszerzy program „Za życiem” mający na celu wspieranie rodzin z niepełnosprawnymi i upośledzonymi dziećmi. Jak podkreśliła: „żadna kobieta i dziecko nie pozostaną bez pomocy”.

 

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. W uzasadnieniu wskazano, że życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i jako wartość, której źródłem są przepisy konstytucyjne, powinno ono być chronione przez ustawodawcę.

 

Czerwińska podkreśliła, że wyrok TK zobowiązuje państwo polskie do zapewnienia odpowiedniej opieki matkom i dzieciom, które urodzą się chore, niepełnosprawne lub upośledzone. Zapowiedziała, że zmiany będą szybkie i obejmą cały system opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi.

 

Jak dodała, kobiety, które dotyka dramat urodzenia niepełnosprawnego lub ciężko chorego dziecka, nie zostaną pozostawione same sobie. Przypomniała, że rząd PiS przygotował i wdrożył w poprzedniej kadencji kompleksowy program „Za życiem” mający pomagać takim matkom i dzieciom.

 

Składamy jasną deklarację polityczną. Ten program zostanie kompleksowo zrewidowany, usprawniony i poszerzony, tak by zapewnić odpowiednią opiekę każdemu dziecku rodzącemu się z poważną chorobą czy wadami. Jako klub parlamentarny PiS wystąpimy, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu minister rodziny zaprezentowała, jak dotychczas był realizowany ten program oraz wskazała, jak można usprawnić jego działanie w związku z orzeczeniem TK – powiedziała Czerwińska zapowiadając powołanie komisji nadzwyczajnej do przygotowania nowych regulacji prawnych.

 

Źródło: TVP Info

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie