31 października 2019

Polacy i Węgrzy mają kłopoty z powodu imigrantów. Orban odpiera zarzuty

(ot. Laszlo Balogh / Reuters / Forum)

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) ocenił w czwartek, że Polska, Węgry oraz Czechy złamały prawo nie godząc się na obowiązkowe kwoty przyjmowania migrantów. Orban jednak niewiele robi sobie z tej opinii.

 

Węgry tak przygotowanej opinii po prostu nie przyjęły. – Niezliczoną ilość razy powtarzaliśmy, że nie chcemy stać się państwem migracyjnym – powiedział sekretarz stanu w węgierskim ministerstwie sprawiedliwości Pal Voelner.  Stwierdził, że TSUE wydało taką opinię ponieważ Węgry w 2015 roku nie chciały podporządkować się „jednorazowej obowiązkowej kwocie wymuszanej chyłkiem”.

 

Pozew do TSUE złożyły Węgry. Budapeszt ocenił bowiem, że uznanie kwot jest nielegalne i wiąże się ze stosowaniem podwójnych standardów. W wyniku skargi Węgier, TSUE wszczęło postepowanie przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom.

 

Oczywiście nie zgodziliśmy się nigdy na przyjęcie kwot imigrantów. Ostateczny termin ich wprowadzenia już minął a wyegzekwowania nie da się uzyskać poprzez wsteczne stosowanie prawa – podkreślił Voelner.

 

 

Źródło: nczas.com

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie