12 sierpnia 2013

„Polacy jak małpy” – jest areszt za rasistowskie broszury

Dwóch działaczy British National Party zostało aresztowanych za podżeganie do nienawiści rasowej. Rozdawali ulotki w których porównywali Polaków do małp.


W maju na ulice miasta Maryport, kilkunastotysięcznej miejscowości w północno –zachodniej części kraju, gdzie odbywały się wybory do władz samorządowych Kumbrii, trafiły ulotki z podobizną małpy i antypolskimi hasłami, oskarżającymi naszych rodaków o wysługiwanie się politycznym oponentom BNP.

W weekend aresztowano w tej sprawie 46 i 49 – latka. Ulotka miała sugerować, że imigranci z Polski, przedstawieni jako ludzie pierwotni, zostali użyci przez Partię Pracy – za dodatkową opłatą – jako „narzędzie propagandy” przed wyborami samorządowymi.

Według niektórych angielskich mediów jedną z zatrzymanych osób jest kobieta, która niedawno straciła swoje miejsce w radzie samorządu oraz o osoba odpowiedzialna za komitet wyborczy partii. Policja nie potwierdza tych informacji.

 

 

Źródło:  onionas.pl

kra

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie