20 lipca 2017

Polak walczący dla ISIS stanie przed sądem. Prokuratura ujawniła ustalenia śledztwa

(Zdjęcie ilustracyjne Fot. Reuters / FBI / Handout via Reuters / Forum )

Prokuratura Krajowa skierowała do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia dotyczący działalności polskiego dżihadysty. Mężczyzna działał w zbrojnej organizacji islamskiej, której celem było wprowadzenie na terytorium Syrii struktury opartej na prawach szariatu.

                         

Sprawą Polaka walczącego dla ISIS zajmował się Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi. W skierowanym do Sądu Okręgowego w Łodzi bojownik Państwa Islamskiego akcie oskarżenia mężczyzna obwiniany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Grupa ta miała ona na celu popełnianie przestępstw o charakterze terrorystycznym.

 

Akt oskarżenia objął też drugiego mężczyznę, który posiadając wiarygodne informacje o popełnionych przez inne osoby przestępstwach o charakterze terrorystycznym, nie zawiadomił o tym niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw.

 

W ocenie prokuratury, pierwszy z mężczyzn zamieszkiwał na terytorium „innego państwa europejskiego”, wiosną 2014 roku przedostał się na terytorium Syrii, gdzie dołączył do zbrojnej organizacji islamskiej. Celem grupy było wprowadzenie na terytorium Syrii struktury opartej na prawach szariatu. W kwietniu 2015 roku mężczyzna powrócił do kraju z którego wyruszył do Syrii, a jesienią 2015 roku został deportowany do Polski.

 

Drugi z oskarżonych miał od listopada 2014 roku do września 2015 roku posiadać wiarygodne informacje o popełnionych przez inne osoby przestępstwach o charakterze terrorystycznym. Mimo to, nie zgłosił tego organom ścigania. Oskarżeni nie przyznali się do zarzucanych czynów i nie złożyli wyjaśnień.

Źródło: wprost.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie