15 września 2021

Polexitu nie będzie. Jarosław Kaczyński chciałby raczej zakończenia kryzysu i zmiany w samej UE

(For. GRZEGORZ KRZYZEWSKI / FotoNews / Forum)

Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP zapewnił, że kierowana przez niego partia nie chce wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Prezes PiS tego rodzaju hasła uznał za propagandę przeciwników. Sam zaś widzi potrzebę zakończenia kryzysu jaki panuje w samej UE.

Nie będzie żadnego polexitu. To wymysł propagandowy, który po wielokroć był stosowany wobec nas. Jednoznacznie widzimy przyszłość Polski w Unii Europejskiej – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS chciałby doprowadzić za to do zakończenia kryzysu w UE. Jak zauważył, traktaty albo przestają obowiązywać, albo „są wykorzystywane pretekstowo”. – Zasada równości państw też jest łamana i to w sposób bardzo drastyczny. Widać też tendencje do instrumentalizacji UE przez najsilniejsze państwa, w szczególności jedno – Niemcy – dodał.

Wesprzyj nas już teraz!

Prezes PiS stwierdził, że Polska będzie się przeciwstawiała takim działaniom i będziemy jako państwo dążyć do tego, by unijne traktaty zostały doprecyzowane. Chodzi o to, by wszelkie nadużycie zostały utrudnione.

Jarosław Kaczyński mówił, że chce by Polska pozostawała w UE, ale jako suwerenne państwo – i by taki stan był zagwarantowany w traktatach, które będą przestrzegane. – Jest jeszcze jedna zasada, która musi być przestrzegana i musi być bardzo podkreślona w tej – można powiedzieć poprawionej Unii – czyli zasada równości państw. Jeśli coś wolno w jednym państwie, to znaczy, że wolno we wszystkich – dodał.

Źródło: interia.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(28)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez