23 marca 2019

Polonia protestuje przeciwko żydowskim roszczeniom wobec Polski

(eAgency (CJStumpf) / commons.wikimedia.org, licencja cc)

Amerykańska Polonia organizuje protest przeciwko ustawie S.447, która ma stanowić wsparcie dla środowisk żydowskich w sprawie roszczeń majątkowych wobec Polski.

 

Protesty mają odbyć się 31 marca w największych miastach Ameryki. Polonia ma wyjść na ulice Chicago, Nowego Jorku, Los Angeles czy Bostonu. „Drogi Rodaku, jeżeli los Twojej Ojczyzny nie jest Ci obojętny, przyjdź, zaprotestuj przeciwko tej ustawie. Niech głos zjednoczonej Polonii zostanie usłyszany w Waszyngtonie!” – brzmi fragment ulotki z wezwaniem do protestu.

 

Przedstawicieli Polonii oburza zaangażowanie amerykańskich polityków w relacje polsko-żydowskie. – Nie powinni ingerować w te sprawy. Ustawa S.447 jest niezgodna z prawem międzynarodowym – ocenił Arkadiusz Cimoch, który współorganizuje protesty.

 

Ustawa S.447 to przepisy ujęte pod tytułem „o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono”. Uprawniają Departament Stanu USA do wspomagania organizacji międzynarodowych, które zrzeszają ofiary Holocaustu. Celem jest odzyskiwanie żydowskich majątków, niemających spadkobierców. Ustawa daje możliwość korzystania z kanałów dyplomatycznych.

 

Organizatorzy protestu chcą, by koncentrował się on wyłącznie na sprzeciwie wobec szkodliwej dla Polski ustawy. Zachęcają uczestników, by nie podnosili haseł poparcia lub sprzeciwu wobec określonych partii politycznych. Wszelkie hasła niezwiązane bezpośrednio z kwestią ustawy S.447 mogłyby, zdaniem organizatorów, zaszkodzić sprawie.

 

 

Źródło: interia.pl

ged

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie