5 czerwca 2021

Ponury raport chorwackiego europosła. Brak dostępu do aborcji uznaje za formę przemocy

(Rys. Aleksander Bednarski / PCh24.pl)

W Parlamencie Europejskim podejmowane są ruchy idące w kierunku stygmatyzacji wszelkich form ochrony życia. Wskazuje na to raport jaki przygotował chorwacki poseł Parlamentu Europejskiego. Predrag Fred Matić prawo chroniące życie opisuje w nim jako formę „naruszenia praw człowieka i przemocy ze względu na płeć”. 

Celem raportu Matića jest doporowadzenie do przyjęcia przez PE rezolucji, która uzna aborcję jako prawo człowieka. Raport krytycznie ocenia prawa chroniące nienarodzonych i stwierdza, że to aborcja w regulacjach międzynarodowych i europejskich uznawana jest za „prawo człowieka”. Zaś ograniczanie dostępu do niej stanowi pogwałcenie tegoż prawa. Europoseł w swym raporcie uznaje wprost, że ochrona życia stanowi „pogwałcenie praw człowieka” i jest „formą przemocy ze względu na płeć”.

Raport Matića chce iść dalej niż arbitralne narzucenie aborcji jako prawo człowieka. Zmieniana ma być świadomość społeczeństwa w tym zakresie. Tak oto w szkołach miałaby być prowadzona indoktrynacja dzieci, a lekarze nie mogliby wyrażać sprzeciwu sumienia. Ten ostatni element raport uznaje za „jedną z najbardziej problematycznych przeszkód”, przy okazji kwalifikując aborcję jako formę opieki medycznej.

Raport dotyczy sprawozdania na temat sytuacji zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw w tym zakresie. Sprawozdanie to zostało niedawno przyjęte przez Komisję Praw Kobiet i Równouprawnienia i zostanie poddane pod głosowanie w Parlamencie 23 czerwca.

Do odrzucenia raportu już wezwała posłanka hiszpańskiej partii konserwatywnej VOX, Margarita de la Pisa. Wskazała ona, że aborcja jest aberracją prawną i ludzką oraz atakuje zachodnie wartości. Z kolei prof. Ryszard Legutko, współprzewodniczący Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, wniósł do PE o niedopuszczenie do głosowania. Jego zdaniem proponowane rozwiązania w sposób nieuprawniony wkraczają w kompetencje krajowe i ingerują w zdrowie i edukację.

 Źródło: InfoCatólica.com, marsz.info

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(6)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie