21 sierpnia 2016

Poruszające wyznanie bohatera naszych szczypiornistów: dzisiaj dźwigam swój krzyż

(fot. ALKIS KONSTANTINIDIS/REUTERS/FORUM )

Bramkarz naszych szczypiornistów, Piotr Wyszomirski nie mógł ukryć łez po porażce w niedzielnym meczu o olimpijski brąz z drużyną niemiecką. Przyznał, że dźwiga krzyż.

 

Wyszomirski przez pierwsze sekundy usiłował spokojnie odpowiadać na pytania dziennikarza TVP, który rozmawiał z nim po meczu z Niemcami o trzecie miejsce w turnieju piłki ręcznej na igrzyskach w Rio. Jednak po chwili bramkarz wzruszył się i nie mógł ukryć łez.

 

Bramkarz wyznał, że dźwiga krzyż. Zacytował słowa Marka Piotrowskiego, znanego polskiego kick-boksera, które odwołują się wprost do Ewangelii. – Przychodzi w życiu człowieka czas, kiedy dźwiga krzyż naciągnięty bólem, cierpieniem, niespełnionymi marzeniami, brakiem radosnych perspektyw. Często ten krzyż go przygniata, ciężko jest wtedy wstać. Ale ja ci mówię, wstań i walcz– powiedział Wyszomirski.

Wcześniejsz Wyszomirski odniósł się do przegranego z Danią półfinału. – Niektórzy mówili, że otrzymaliśmy dwie szanse na medal. Ale to nieprawda. Mieliśmy tylko jedną – stwierdził.

 

Bramkarz popisał się wieloma fantastycznymi interwencjami. Obronił między innymi rzut karny. Niemcy pokonali ostatecznie Polaków 25-31, a przez większą część meczów dominowali. I to nasi zachodni sąsiedzi zostaną

 

Komentatorzy w studio TVP przypomnieli, że Piotr Wyszomirski jest głęboko wierzącym człowiekiem. Przed meczem z Niemcami bramkarza apelował do kibiców, by pomodlili się w intencji reprezentacji.

Źródło: TVP

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie