25 grudnia 2017

Poseł Jan Klawiter: konwencja stambulska niszczy rodzinę. Trzeba ją wypowiedzieć

(źródło: pixabay.com)

Ratyfikowana w 2015 roku konwencja stambulska łamie podstawowe zasady, walczy z tradycją, negatywnie wpływa na sposób kształcenia dzieci i młodzieży oraz niszczy rodzinę. W ocenie posła Jana Klawitera, konwencję trzeba jak najszybciej wypowiedzieć. To zresztą, w kampanii wyborczej, obiecywało PiS.

 

Konwencja stambulska łamie podstawowe zasady. W jej zapisach jest m.in. walka z tradycją, wpływanie na kształcenie dzieci i młodzieży, przekazywanie im określonej wiedzy. Konwencja niszczy kluczowe wartości i nie możemy się z tym zgodzić – mówił na antenie Radia Maryja poseł Jan Klawiter, członek Prawicy RP.

 

Jak dodał, konsekwencją przyjęcia dokumentu jest wprowadzanie do programów szkolnych permisywnej edukacji seksualnej, niszczącej młodzież. To także promocja związków partnerskich. – Będą naciski na to, by zgodnie z duchem konwencji stambulskiej ukazać, że to przecież są normalne związki. Trudno będzie nam walczyć z tymi problemami oraz zachować tradycyjne i podstawowe wartości, stąd chcemy i będziemy walczyli o to, żeby ta konwencja została przez Polskę wypowiedziana – dodał poseł. Zdaniem Klawitera, zwłokę w tej sprawie trzeba uznać za działanie na szkodę Polski.

 

Dokument został przyjęty pod pozorem walki z przemocą wobec kobiet, ale niesie ze sobą niebezpieczne konsekwencje: niszczenie tradycyjnej rodziny, w zamian proponując ideologię gender. Polska jest państwem o najniższym w UE poziomie przemocy wobec kobiet, co pokazała chociażby unijna Agencja Praw Podstawowych – zaznaczył.

 

Zdaniem parlamentarzysty, jeżeli zniszczy się fundament cywilizacji – rodzinę – to niszczy się także cywilizację jako całość. Prawica RP chce, żeby Polska zaproponowała innym krajom – w miejsce konwencji – np. Kartę Praw Rodziny. – Chcemy pozytywnie myśleć o rodzinie. W Europie Zachodniej rodzina straciła już swój charakter. Coraz to inne kraje przyjmują definicję małżeństwa jako związek dwóch osób, niekoniecznie kobiety i mężczyzny. Tam tradycyjna rodzina ulega zniszczeniu – podkreślił.

 

Czytaj także:

Czy premier Morawiecki wypowie konwencję antyprzemocową?

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie