6 sierpnia 2017

Poseł Suski: jeśli UEFA ukarze Legię, to zapraszam kibiców. Zrobimy zrzutkę w PiS

(Stadionowa oprawa Legii. Warszawa, 2 sierpnia 2017. Źródło: rzut ekranu z YouTube/Legia.Net )

Wyjątkowa oprawa meczu eliminacji Ligi Mistrzów, jaką zgotowali kibice Legii Warszawa przypominając o ofiarach niemieckiego terroru podczas II wojny światowej, nie spodobała się władzom UEFA. Klubowi grozi kara. Z pomocą chcą przyjść parlamentarzyści PiS.

 

Jeśli będzie kara dla Legii, to zapraszam kibiców. Zrobimy zrzutkę w klubie Prawa i Sprawiedliwości – oświadczył Marek Suski, poseł PiS w programie Woronicza 17. Parlamentarzysta namawiał też, by internauci wysyłali e-maile do władz UEFA, wyrażając swoją dezaprobatę dla prób stawania w obronie niemieckich zbrodniarzy.

 

Zdaniem posła, transparent przypominający okrucieństwo niemieckich żołnierzy, którzy nie szczędzili nawet dzieci, nie ma nic wspólnego z polityką i ideologią, a UEFA zamierza karać klub za „manifestację patriotyczną”. – To była patriotyzm – podkreślił poseł.

 

1 sierpnia obchodziliśmy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Następnego dnia, przed pierwszym gwizdkiem meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów, kibice Legii minutą ciszy uczcili pamięć Powstańców Warszawskich i odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Na „Żylecie” zaś pojawił się obraz żołnierza niemieckiego mierzącego w głowę dziecka oraz napis: „Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 tysięcy ludzi. Tysiące z nich to były dzieci”.

 

Po meczu władze UEFA wszczęły postępowanie przeciwko Legii, uznając transparent za nielegalny. Decyzja o ukarankiu klubu ma zapaść 17 sierpnia. Jest zatem jeszcze czas, na podpowiadaną przez posła formę nacisku.

Źródło: wprost.pl. pch24.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie