1 października 2017

Obecny rok jest szczególnie poświęcony Maryi, która zarówno podczas objawień w Fatimie, jak i w Gietrzwałdzie wzywała do gorliwej modlitwy różańcowej. Pamiętajmy o tym zwłaszcza w październiku – miesiącu różańca – podkreślił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 

Wraz z początkiem października w kościołach rozpoczynają się codzienne nabożeństwa różańcowe. Warto wykorzystać ten czas i odpowiedzieć na prośbę Maryi. Rzecznik KEP podkreślił, że różaniec to modlitwa, która przez całe życie była bliska św. Janowi Pawłowi II. – Papież mówił, że bardzo ukochał różaniec. Wskazywał, że jest to modlitwa „przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem” – dodał. 16 października 2002 r. Jan Paweł II ogłosił Rok Różańca i wystosował List Apostolski Rosarium Virginis Mariae. Różaniec jest bliski także papieżowi Franciszkowi.

 

Rzecznik KEP zachęcił do odmawiania różańca szczególnie w 2017 roku, gdyż przypadają w nim ważne rocznice: 100-lecia objawień w Fatimie, 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie.

 

To także rok, w którym Episkopat Polski w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem dokonał Aktu Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi, który następnie został ponowiony we wszystkich parafiach. Teraz mamy możliwość włączenia się w wielką modlitwę różańcową, która obejmie całą Polskę. Możemy powierzyć Maryi sprawy narodowe i osobiste – dodał ks. Rytel-Andrianik.

 

Ponadto 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, na terenie całej Polski odbędzie się akcja „Różaniec do granic”. – Zachęcamy, by włączyły się w nią także osoby, które z różnych przyczyn nie udadzą się na granice kraju, ale mogą modlić się w innych miejscach. W ten sposób w tej inicjatywie będzie mogło wziąć udział kilka milionów Polaków, którzy będą modlić się w swoich intencjach oraz za Polskę i Europę – powiedział ks. Rytel-Andrianik.

Źródło: BP KEP

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie