W Sejmie powstał Parlamentarny Zespół na rzecz Prawa do Życia. Na razie liczy on dziesięciu posłów. Parlamentarzyści zaznaczają jednak, że zależy im na jakości i zaangażowaniu w obronę życia, nie zaś na liczbie członków.
Jak poinformował „Nasz Dziennik”, przewodniczącą zespołu została poseł Anna Siarkowska z koła Republikanie. Funkcje wiceprzewodniczących sprawują Teresa Glenc i Piotr Uściński (PiS). W skład zespołu weszli również: Magdalena Błeńska (Republikanie), Anna Sobecka (PiS), Paweł Lisiecki (PiS), Robert Mordak (Kukiz’15), Łukasz Rzepecki (PiS), Ireneusz Zyska (koło WiS) i Robert Winnicki (niezrzeszony). W sumie, dziesięć osób.
Wesprzyj nas już teraz!
– Nie jest jednak ważna liczba członków zespołu, ale ich jakość. Dlatego nie będziemy dążyć do tego, abyśmy tworzyli jak najliczniejsze grono. Już w tym składzie, jaki teraz mamy, możemy wiele dobrego dokonać – wyjaśniła poseł Siarkowska. Niemniej Parlamentarny Zespół na rzecz Prawa do Życia ma charakter otwarty. Oznacza to, że mogą do niego dołączyć zarówno posłowie jak i senatorowie, którym „bliskie są idee ochrony życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci”.
Warto wspomnieć, że w poprzedniej kadencji Sejmu działał Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, który liczył 91 posłów i być może ci parlamentarzyści będą zainteresowani pracami nowego zespołu.
Posłowie w ramach zespołu chcą m.in. zająć się kwestiami ochrony życia nienarodzonych w kontekście obowiązujących rozwiązań prawnych, w tym analizować z Ministerstwem Zdrowia przypadki dokonywania aborcji w Polsce. Zespół chce też pracować nad rozwiązaniami dotyczącymi ochrony życia, jakie będą pojawiały się w parlamencie. W planach jest także współpraca ze społecznymi organizacjami działającymi na rzecz ochrony życia oraz propagowanie wśród parlamentarzystów idei ochrony życia.
Źródło: „Nasz Dziennik”
MA