17 kwietnia 2021

Premier Morawiecki: każdy Polak, który się zaszczepi, przybliża upragniony dzień otwarcia gospodarki

(fot. Krystian Maj / KPRM)

„Teraz wszystko zależy od naszych chęci, dyscypliny, odpowiedzialności, solidarności i obywatelskiej postawy”, podkreśla we wpisie zamieszczonym w sobotę na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

 

Szef rządu podkreśla, że w związku z przyspieszeniem programu szczepień przeciwko COVID-19, który zakłada szczepienie co najmniej miliona osób tygodniowo teraz wszystko zależeć będzie „od naszych chęci, dyscypliny, odpowiedzialności, solidarności i obywatelskiej postawy”.

 

„Zapisujmy się zgodnie z harmonogramem i zgłaszajmy w wyznaczonym terminie do wybranych punktów szczepień. Nie marnujmy niepotrzebnie dawek, nie zajmujmy kolejek i bądźmy punktualni”, apeluje Morawiecki.

 

Kończąc swój wpis premier podkreśla, że tylko działając wspólnie uda nam się osiągnąć cel – zaszczepić wszystkich chętnych i dojść do pułapu odporności zbiorowej, który pozwoli otworzyć gospodarkę. „Każdy Polak, który się zaszczepi, przybliża ten upragniony dzień. Kto chce – szuka sposobu, kto nie chce – szuka powodu, a więc #Szczepimysię !”, podsumował Mateusz Morawiecki.

 

Z informacji przekazanych w sobotę w serwisie rządowym gov.pl i na Twitterze #SzczepimySię, w Polsce wykonano dotąd 8 mln 702 tys. 677 szczepień przeciw COVID-19, w tym pierwszą dawką 6 mln 425 tys. 608. W pełni zaszczepionych jest 2 mln 277 tys. 69 osób.

 

Po szczepieniach zgłoszono 6132 niepożądane odczyny. Od 27 grudnia 2020 r., gdy zaszczepiono pierwszą osobę, zutylizowano w sumie 9811 dawek szczepionek.

 

Źródło: Facebook, DoRzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(80)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy