1 października 2018

Prezydent Andrzej Duda: nie ma zgody na masową imigrację z dalekich rejonów

(źródło: youtube.com / Beata PL)

„Pewne zjawiska są nieuchronne, ale nie jest tak, że państwo polskie prowadzi politykę zachęcającą do przyjazdu ludzi z całego świata”, powiedział w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” prezydent Andrzej Duda.

 

Prowadzący wywiad poruszył kwestię prowadzonej przez Polskę polityki migracyjnej, w wielu przypadkach przypominającej działania państw zachodnich, które „bezrefleksyjnie, w obliczu braku rąk do pracy, otworzyły się na imigrację z Afryki, Azji oraz kręgów dalekich kulturowo”. – Może warto wypracować jakąś spójną politykę imigracyjną, a nie puszczać sprawy na żywioł? – pytał tygodnik „Sieci”. 

 

Pewne zjawiska są nieuchronne, ale nie jest tak, że państwo polskie prowadzi politykę zachęcającą do przyjazdu ludzi z całego świata. Oczywiście, przyjeżdżają do nas Ukraińcy, oni ciężko pracują na utrzymanie rodzin, są szanowani. I w tym nie ma nic złego – stwierdził Andrzej Duda.

 

Następnie prezydent podkreślił, że priorytetem polskich władz powinno być stworzenie warunków, dzięki którym „ludzie by z Polski nie wyjeżdżali”. Receptą na to ma być stworzenie „dobrze opłacanych, atrakcyjnych miejsc pracy”.

 

I tu mamy ogromny postęp, dziś często słyszę, że praca szuka człowieka. Płace rosną, ale wciąż pensje są relatywnie niskie w porównaniu z Zachodem. I tu jest klucz do sprawy: musi nastąpić wzrost płac. Na tyle duży, by zatrzymać pracowników w Polsce, ale na tyle rozsądny, by nie osłabić polskich przedsiębiorstw – zaznaczył Andrzej Duda.

 

Na koniec prezydent RP podkreślił, że -podobnie jak Polski rząd pozostaje przeciwny przymusowej integracji, której domagają się eurokraci. – Żadnej zgody rządu na masową imigrację z dalekich rejonów nie widzę – zakończył.

 

Źródło: tygodnik „Sieci”

TK

 

ZOBACZ TEŻ:

Marek Pyza: Polska ma bardz szeroko otwarte drzwi dla nielegalnych imigrantów

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie