29 lipca 2021

Prezydent Krakowa uległ homolobby. Jacek Majchrowski po raz pierwszy patronuje marszowi LGBT

(Fot. ASW / ArtService / Forum)

Stroniący dotąd od publicznego angażowania się we wsparcie ruchu LGBT Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, po raz pierwszy objął honorowym patronatem Marsz Równości w Krakowie. Homoimpreza zaplanowana została na 14 sierpnia – w przeddzień Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

O objęciu honorowym patronatem przez prezydenta Krakowa marszu środowisk LGBT poinformowali organizatorzy homoimprezy, Queerowy Maj. Organizacja podkreśliła, że „Prezydent ma nadzieję, że wydarzenie przebiegnie w pogodnej atmosferze i będzie doskonałą formą promowania postaw otwartych na różnorodność”.

Zadowolenia z decyzji Jacka Majchrowskiego nie kryła pełnomocnik prezydenta ds. polityki równościowej Nina Gabryś. „Marsz równości w Krakowie odbywa się od wielu lat, jest to przestrzeń wspólna, bezpieczna, przestrzeń radosna, gdzie każdy może być sobą, bo miłość nikogo nie wyklucza Pracujemy intensywnie, by Kraków stawał się miastem równości” – napisała w mediach społecznościowych.

Wesprzyj nas już teraz!

Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, piastujący ten urząd nieprzerwalnie od 2002 roku, dotąd stronił od aktywności pozwalającej łączyć jego działalność z otwartym wspieraniem ideologii LGBT. Pozwalał na marsze środowisk LGBT, ale starał się być neutralny wobec tego rodzaju inicjatyw. Ten etap, wraz z objęciem marszu równości honorowym patronatem, przeszedł już do historii.

Dzieje się to w czasie, gdy za nami są doświadczenia licznych profanacji i ataków na katolików, będących udziałem uczestników tego rodzaju homoimprez. Sam zaś krakowski homomarsz przypada w przeddzień obchodzonej w Kościele katolickim Uroczystości Wniebowzięcia NMP.

 

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(17)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez