9 kwietnia 2021

Priorytetem kwota wolna od podatku. Minister Buda o rewolucji podatkowej i „Nowym Ładzie”

Zależy nam na tym, by osoby najmniej zarabiające zapłaciły najmniej podatku, będziemy się skupiali na kwocie wolnej od podatku – powiedział w piątek na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

 

Zdaniem Budy rząd chce wyrównać proporcje w płaceniu podatku. – Nie będą to rozwiązania przeciwko komuś, ale dla kogoś. Nie koncentrujemy się na podwyższaniu podatków, ale na zmniejszaniu tym, którym należy zmniejszyć – powiedział polityk.

 

Chodzi o pewną racjonalizację obciążeń podatkowych. Dzisiaj mamy taką sytuację, że najbiedniejsi płacą proporcjonalnie najwięcej podatku. Dobrze by było, gdyby ten trend odwrócić, to znaczy – mało zarabiasz, płacisz mniej podatku – podkreślał gość PR24. – Rozwiązań jest bardzo dużo począwszy od progów podatkowych, po kwotę wolną od podatku czy proporcjonalność składek ZUS-owskich – dodał.

 

Zapytany, co stanie się po wprowadzeniu „Nowego Ładu” z klasą średnią Waldemar Buda odpowiedział: „Tutaj niewiele się zmieni. Nie chcemy radykalnie przemodelować całego systemu podatkowego. Chcemy wyrównać proporcje, jeśli chodzi o płacenie podatków, bo wszyscy czujemy, że ci co zarabiają więcej powinni zapłacić więcej, a ci co zarabiają mniej – mniej”.

 

Chcemy raczej obniżać podatki w tych miejscach, których jest ich za niż komukolwiek je podnosić. Nie koncentrujemy się na podwyższaniu podatków, tylko na zmniejszaniu tych, którym należy zmniejszyć – podsumował Waldemar Buda.

 

Źródło: Polskie Radio 24

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie