16 marca 2020

Proboszcz spod Wrocławia w przestworzach z Najświętszym Sakramentem. Modlił się w intencji pokonania koronawirusa

(Parafia św. Józefa w Żórawinie / Facebook)

Post, modlitwa, pomoc bliźnim i ofiarowanie Komunii świętej – czy to przyjętej fizycznie czy też duchowo. Prosić Miłosiernego Boga o odsunięcie od nas zagrożenia wirusowego można na różne sposoby. Na niezwykły i trudny do powtórzenia pomysł wpadł natomiast ksiądz Cezary Chwilczyński, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP w Żórawinie.

Na facebookowej stronie parafii z archidiecezji Wrocławskiej opublikowano film. Widzimy na nim Najświętszy Sakrament, figurę Najświętszej Maryi Panny oraz relikwie św. Jana Pawła II, słyszymy natomiast Suplikacje.

Z opisu materiału video wynika, że to ksiądz proboszcz z Żórawiny odbył lot nad Wrocławiem i swoją parafią, podczas którego Różańcem i Koronką do Bożego Miłosierdzia modlił się o oddalenie pandemii.

Budująca postawa niezwykle pomysłowego kapłana zasługuje na słowa uznania, a cała sytuacja pokazuje, że głęboka wiara w nadzwyczajnych okolicznościach znajdzie nadzwyczajne sposoby do jej przeżywania i okazywania. W tym celu można, jak uczynił ksiądz Cezary Chwilczyński, skorzystać z danej od Stwórcy pomysłowości.

Poniżej zamieszczamy film z lotu księdza proboszcza z Żórawiny.

 

 

Źródło: FB / gazetawroclawska.pl

MWł

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie