19 marca 2021

Prof. Horban: jesteśmy bliscy wprowadzenia zakazu przemieszczania się

(fot. Andrzej Hulimka / Forum)

Główny doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. COVID-19 nie wyklucza wprowadzenia przez rząd zakazu przemieszczania się w okresie świątecznym.

 

„Jesteśmy bardzo bliscy tego” – stwierdził prof. Andrzej Horban na antenie TVN24. – Ale to wynika z rozsądku. Zawsze wszyscy mówimy, że większość ludzi jest rozsądna, bo tych ludzi, którzy wykazują się brakiem rozsądku, żeby nie powiedzieć inaczej, jest stosunkowo niewiele – dodał.

 

Jednak doradca premiera ds. COVID-19 póki co nie rekomenduje wprowadzenia ostrzejszego lockdownu. – Nie nie, myślę że jeszcze w tej chwili nie ma takiego dramatycznego wzywania polityków. To są już też ludzie, którzy znają się, mają analizy, jest cały zespół, a nawet kilka zespołów analizujących efekt wprowadzania takich czy innych posunięć – powiedział. – Raczej nakłaniamy ludzi do tego, żeby się uprzejmie stosowali do tych zaleceń – mówił dalej.

 

Jego zdaniem sytuacja w najbliższych tygodniach unormuje się. Wpływ na to będzie miał postępujący program szczepień. Doradca premiera zapewnił, że osoby zaszczepione „generalnie są bezpieczne” i nie muszą się obawiać.

Źródło: dorzeczy.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(53)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy