1 kwietnia 2021

Prof. Horban ma nowe rekomendacje: godzina policyjna i zakaz podróżowania

(fot. YouTube / RMF24)

Doradca premiera ds. COVID-19 w wywiadzie dla Radia Zet oznajmił, że w związku z wzrastającą liczbą zakażeń zarekomenduje wprowadzenie godziny policyjnej i zakazu przemieszczania się na terenie całego kraju. – Ja nie mogę pełnić funkcji za pana premiera. Od tego jest pan premier. Jestem bardzo bliski rekomendacji takich posunięć – podkreślił.

 

Europa Zachodnia wprowadza zakaz przemieszczania się, godzinę policyjną i ograniczenie liczby spotkań do kilku osób. Zawsze postulujemy o przestrzeganie dotychczas istniejących zaleceń, od tego trzeba zacząć. To nie ja wprowadzam zakaz przemieszczania się, tylko pan premier – wskazał prof. Andrzej Horban.

 

Jego zdaniem, w obecnej sytuacji powinniśmy zdecydować się na dużo drastyczniejsze rozwiązania, z wprowadzeniem zakazu przemieszczania na terenie całego kraju włącznie.

 

Na pytanie, czy takie obostrzenia nie powinny dotyczyć przynajmniej województw z najcięższą sytuacją epidemiczną, odpowiedział; – O, tu jesteśmy w domu, to chyba byłoby kompromisowe wyjście z sytuacji, ale mówię, to ja nie mam wahania, podobnie jak nie mają wahania rządy w innych krajach europejskich. Sytuacja jaka jest, każdy widzi – powiedział prof. Horban.

 

Doradca premiera zwracał uwagę również na fakt, że wiele osób lekceważy obostrzenia.

Jeżeli nadal widzi się osoby bez masek na twarzy, biegające po ulicy czy sklepie, jeżeli nadal jest podziemie organizujące imprezy – aż mi się wierzyć nie chce – na kilkaset osób, to włos na głowie się jeży – ubolewał.

 

Źródło: wpolityce.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(43)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy