28 sierpnia 2018

Prominentny stronnik LGBT delegatem na synod młodzieży

(Kardynał Joseph Tobin. Fot. By Adsderrick - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=55910020)

Na krótko przed upublicznieniem Świadectwa arcybiskupa Viganò ukazała się informacja o tym, że Franciszek ustanowił jednego z hierarchów oskarżanych o tuszowanie skandali obyczajowych delegatem na jesienny synod młodzieży. Czy papież wycofa się z tej nominacji?

 

Jak przypomniał we wtorek portal Life Site News, na osobiste życzenie Franciszka, kardynał Joseph Tobin CSsR dołączył do grona delegatów na październikowy synod młodzieży. Papież zatwierdził też kandydatury przewodniczącego konferencji biskupów Stanów Zjednoczonych kardynała Daniela DiNardo, arcybiskupa Jose Gomeza, arcybiskupa Charlesa Chaputa, biskupa Franka Caggiano oraz biskupa Roberta Barrona.

 

Dzień po tym, jak portal Catholic News Agency napisał o decyzji Franciszka w sprawie kardynała Tobina, LFN opublikowała Świadectwo, w którym były nuncjusz apostolski w USA, arcybiskup Vigano napisał między innymi:

 

„Nominacje Blase’a Cupicha do Chicago i Josepha W. Tobina do Newark zostały zorganizowane przez McCarricka, Maradiagę i Wuerla, zjednoczonych nikczemnym paktem nadużyć tego pierwszego i przynajmniej tuszowaniem nadużyć przez pozostałych dwóch. Ich nazwiska nie znalazły się wśród tych, jakie nuncjatura przedstawiła dla Chicago i Newark [jako kandydatów do godności arcybiskupiej – red.]”.

Według eksnuncjusza, dawny przełożony generalny zgromadzenia redemptorystów, arcybiskup Newark, a także sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, jest jednym z protektorów kościelnej kariery znanego jezuity-skandalisty promującego subkulturę LGBT. „Ojciec James Martin SJ, darzony uznaniem przez ludzi wspomnianych wyżej, w szczególności Cupicha, Tobina, Farrella i McElroya, powołany na doradcę Sekretariatu ds. Komunikacji, dobrze znany aktywista, który promuje agendę LGBT, wybrany, by psuć młodzież, która wkrótce zbierze się w Dublinie na Światowe Spotkanie Rodzin, jest niczym innym, jak smutnym najnowszym przykładem tego sprzeniewierzonego skrzydła Towarzystwa Jezusowego” – napisał Carlo Maria Viganò.

 

Life Site News przypomina, że kardynał Tobin jako arcybiskup Newark zasłynął między innymi ideą nominowania kobiet do godności kardynalskiej oraz osobiście powitał „pielgrzymkę LGBT” do swojej katedry. 

 

Archidiecezją Newark swego czasu kierował Theodore McCarrick, główny niechlubny bohater wybuchłego niedawno skandalu obyczajowego w Kościele amerykańskim. Wspomniana archidiecezja pewnemu księdzu – jednej z ofiar McCarricka – wypłaciła odszkodowanie w zamian za milczenie na temat ich wzajemnych relacji.

 

Kiedy już w sierpniu 2018 sześciu księży anonimowo przekazało informacje na temat homoseksualnej subkultury w swojej archidiecezji, kardynał Tobin wysłał wszystkim kapłanom z Newark list zachęcający ich do milczenia, jeśli media zwrócą się do nich z prośbą o wypowiedzi.

 

„Nie jest jasne, dlaczego papież Franciszek wybrał Tobina na delegata synodalnego, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że jest on [Tobin] pod szczególną obserwacją ze względu na aferę McCarricka. Katolicy już wyrażali obawy o to, że synod młodzieżowy zostanie wykorzystany do promowania postaw sprzecznych z nauczaniem Kościoła” – pisze Life Site News.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com, Catholic News Agency

RoM

 

 

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie