W maju br. Sąd Administracyjny w Lublinie uchylił prorodzinną uchwałę sejmiku wojewódzkiego stwierdzając, że „dyskryminuje” ona zwolenników ideologii LGBT. Lokalne władze wciąż mogły powalczyć o obowiązywanie dokumentu, składając skargę kasacyjną. Wczoraj rzecznik prasowy regionalnego urzędu marszałkowskiego poinformował, że złożony z polityków PIS-u zarząd województwa, nie zamierza wykorzystać tej możliwości.
„Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o niewnoszeniu skargi kasacyjnej od wyroki z dnia 9 maja 2022 r. Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie”, oświadczył na Twitterze Remigiusz Małecki.
Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o niewnoszeniu skargi kasacyjnej od wyroku
z dnia 9 maja 2022 r. Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie.Wesprzyj nas już teraz!
— Remigiusz Małecki (@Remek_Malecki) June 29, 2022
Oznacza to, że lokalne władze, złożone z przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, nie zamierzają ponownie podnosić kwestii sprzeciwu wobec roszczeń środowiska LGBT.
Czynnikiem, który przyczynił się do zaniechania tej inicjatywy, może być niechęć do rozgrzewania sporu z Unią Europejską. Uchwały samorządów, wyrażające opór wobec ideologii LGBT i przywiązanie do tradycyjnej rodziny, wywołały bowiem wściekłość eurokratów i były krytykowane przez Brukselę.
„Sejmik Województwa Lubelskiego wyraża sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na propagowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności, gwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej Konstytucji, a także ingerują w autonomię wspólnot religijnych” – głosi stanowisko sejmiku, przyjęte 25 kwietnia 2019 roku.
„Nie pozwolimy na wywieranie administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (słusznie zwanej homopropagandą) w wybranych zawodach (nauczyciele, naukowcy, przedsiębiorcy, prawnicy)” – czytamy w tekście.
„Deklarujemy, że Sejmik Województwa Lubelskiego w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierny tradycji narodowej i państwowej mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności”, podkreślali radni w uchylonym już stanowisku.
Źródło: samorząd.pap.pl, Facebook, Twitter/ Remigiusz Małecki
FA