12 września 2017

„Przestawianie zegarków nie ma sensu”. Ludowcy chcą czasu letniego przez cały rok

(By Illymarry (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons)

PSL ma we wtorek złożyć w Sejmie projekt ustawy, który znosi zmianę czasu – informuje „Rzeczpospolita”. Ludowcy podkreślają, że przestawianie zegarków nie ma sensu.

 

W Polsce jak i w całej UE dwa razy w roku zmieniamy czas. W październiku śpimy godzinę dłużej, w marcu godzinę krócej. PSL chce zrezygnować z czasu zimowego i pozostać tylko przy letnim.

 

Zdaniem Marka Sawickiego z PSL przestawianie zegarków nie ma już żadnego uzasadnienia. – W polskich warunkach klimatycznych jesień staje się koszmarna, bo większość z nas kończy pracę po zmroku. U wielu osób powoduje to problemy z przestawieniem organizmu, a dochodzą do tego kłopoty z transportem publicznym w te dwie noce w roku – mówi.

 

Podobne wnioski znalazły się w raporcie „Zła zmiana”, który przed rokiem przygotowały Fundacja Republikańska i Stowarzyszenie Koliber. „Dobrych stron obecnego systemu trudno się doszukać” – napisali autorzy.

 

Nie ma już argumentów ekonomicznych, by utrzymać zmianę czasu, za to są silne zdrowotne, by ją zlikwidować – mówi Radosław Żydok z Fundacji Republikańskiej, jeden z autorów raportu.

 

Propozycja PSL prawdopodobnie nie spotka się z poparciem rządu. Jego przedstawiciele już przed rokiem wypowiadali się negatywnie o pomyśle likwidacji zmiany czasu argumentując, iż porzucenie systemu obowiązującego w całej UE mogłoby spowodować problemy w wymianie gospodarczej. 

 

 

Źródło: rp.pl

luk

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie