24 listopada 2016

Przypływ szczerości Sierakowskiego. Pieniądze na lewicę w Polsce pochodzą z zagranicy

(© Michal Fludra/NurPhoto via ZUMA Press/Forum)

Sławomir Sierakowski, lider Krytyki Politycznej wyznał, że 90 proc. dotacji jego stowarzyszenia pochodzi z zagranicy. – To nam zapewnia niezależność w Polsce. I bardzo dobrze, bo Kaczyński nam może skoczyć dzisiaj – przyznał na falach TOK FM.

 

Wyznanie lidera Krytyki Politycznej padło na falach TOK FM, podczas dyskusji na temat finansowania organizacji pozarządowych. Sławomir Sierakowski broniąc fundacji i stowarzyszeń przed zarzutami dotyczącymi braku transparentności, wyznał jak radzi sobie z omijaniem polskiego prawa.

 

Jak dodał, prowadząc organizacje pozarządowe od 15 lat doskonale wie, jak bardzo silne obostrzenia towarzyszą wydatkowaniu środków. 

Są bardzo silne ograniczenia dla organizacji pozarządowych w wydatkowaniu środków, na przykład na pensje. To jest bardzo trudno uzyskać. W mojej organizacji pracuje kilkadziesiąt osób i ogromna większość – 90 proc. dotacji, zawsze tak było, pochodzi z zagranicy. To nam zapewnia niezależność w Polsce. I bardzo dobrze, bo Kaczyński nam może skoczyć dzisiaj. Bardzo się z tego cieszę – powiedział Sierakowski.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie