8 sierpnia 2013

Czy ptak latający nad miastem może stanowić zagrożenie? Czy francuski rogal, może obrażać „proroka”? Czy prawnicy mogą postulować zakaz wychodzenia ciężarnych na ulicę? Na te pytania twierdząco odpowiedziano w ubiegłym tygodniu w Syrii i Turcji.


Komitet szariacki w syryjskim Aleppo, a dokładnie w części kontrolowanej przez rebeliantów, wydał fatwę potępiającą croissanty, ponieważ mają one „kolonialny wydźwięk”. Według fatwy, croissant, który ma kształt półksiężyca, jest symbolem zwycięstwa Europy nad muzułmanami i dlatego jego wypiekanie i spożywanie ma być zakazane – donosi serwis euroislam.pl. To kolejny akt radykalizacji islamskiego prawa w tej części Syrii – kilka tygodni wcześniej wydano bowiem fatwy zakazujące kobietom makijażu i przewidziano karę więzienia za nieprzestrzeganie postu.

Ciekawe rzeczy dzieją się także w Turcji. Zabrał tam głos znany prawnik i komentator spraw publicznych – Omer Tugrul Inancer. – Ogłaszanie ciąży fanfarami jest niezgodne z naszą cywilizacją. Kobiety ciężarne nie powinny prezentować swoich brzuchów publicznie. To nieestetyczne – oznajmił w publicznej telewizji. – Po 7 czy 8 miesiącach przyszłe matki powinny opuszczać dom tylko samochodem, w towarzystwie męża, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza, i to wyłącznie wieczorem. Tymczasem ciągle widzimy je w telewizji. To nieprzyjemne. To nie realizm, tylko niemoralność – wyjaśnił.

W tym samym czasie we wschodniej części Turcji, odwagą postanowili się wykazać mieszkańcy wsi Altanavya w prowincji Elazig. Zauważyli bowiem pustułkę, z metalową obrączką z napisem „24311 Tel Avivunia Israel”. Wniosek wydał się oczywisty – ptak musiał być na misji szpiegowskiej dla państwa żydowskiego. Przekazano go więc lokalnym władzom. Sprawą zajął się… Uniwersytet Firat w Elazig, który, choć wstępnie zakwalifikował ptaka jako szpiega, po dokładnych badaniach stwierdził, że pustułka jest jednak tylko ptakiem.

 

kra

Źródło: euroislam.pl

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie