6 marca 2013

Prezydent Federacji Rosyjskiej polecił, by Prokuratura Generalna sprawnie reagowała na przypadki wrogości międzyreligijnej i międzyetnicznej, nie pozostawiając bez reakcji działalność rosyjskich „skrajnych” ugrupowań. Niektóre z nich mają dziś działać „wyzywająco zuchwale”.

 

Do spotkania prezydenta z kolegium Prokuratury Generalnej doszło we wtorek. – W polu waszej stałej uwagi powinny znajdować się problemy przeciwdziałania ekstremizmowi – stwierdzil prezydent, podkreślając przy tym, że w poprzednim roku liczba przestępstw popełnianych na tym tle wzrosła aż o 12 procent.

 

Ekstremiści prowadzą publiczne akcje, są obecni w Internecie i poszukują nowych członków i sympatyków. W tej sytuacji prokuratura ma reagować na próby wzniecania wrogości, propagowania szowinizmu i ksenofobii. Wcześniej do podobnych działań Putin wezwał także Federalną Służbę Bezpieczeństwa.

 

W samym lutym podczas szeroko zakrojonej akcji wobec grup ekstremistycznych w samym Petersburgu zatrzymano 700 osób. Większość z nich to tamtejsi muzułmanie, 300 z nich pozostało w areszcie, znaczna ich liczba została następnie deportowana. W akcji zatrzymano Murata Sabaszewa, podejrzewanego o publikację materiałów internetowych zachwalających terroryzm oraz Abdurachmana Akiłowa, lokalnego imama i przywódcę Tadżyków w Petersburgu.

 

 

Źródło: deon.pl

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie