16 listopada 2012

Prof. Janusz Ostoja-Zagórski, który swoją kadencję rozpoczął we wrześniu tego roku, kazał zdjąć krzyże ze ścian sali senatu i swojego gabinetu. Nieoficjalnie wiadomo, że nie zgodził się też, by profesorowie poszli na Mszę św. inaugurującą rok akademicki w togach.

 

Walka z krzyżem na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbywa się jak zwykle w takich przypadkach pod hasłem uszanowania poglądów i tolerancji dla innych przekonań. 

Wesprzyj nas już teraz!

 

W 2009 roku Trybunał Praw Człowieka stwierdził  że krzyż swoją obecnością w szkole „narusza wolność sumienia i wyznania”. W 2011 roku zmieniono ten antychrześcijański wyrok po apelacji rządu włoskiego do Wielkiej Izby Trybunału w Strasburgu. Sędziowie uznali, że krzyże mogą wisieć w państwowych szkołach, pod warunkiem że taka jest wola danego kraju europejskiego.

 

Lansowany na polskich uczelniach kult świeckości i wszechogarniającej tolerancji staje się coraz bardziej agresywny. Niedawno przekonał się o tym Grzegorz Gilewicz – niewpisany na listę studentów gdańskiej ASP po tym, jak odmówił przysięgi na humanizm i demokrację. Tolerancja dotyczy wszystkiego, tylko nie tradycji.

 

Źródło: pomorska.pl

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 616 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram