4 sierpnia 2014

Resort Sprawiedliwości chce umożliwić prawnikom ślubowanie z odwołaniem do Boga

(fot. HENRYK PRZONDZIONO/Foto Gosc/FORUM /Gosc Niedzielny/Forum /Gosc Niedzielny/Forum )

Propozycja umożliwienia składania ślubowania z odwołaniem do Boga przez adwokatów, radców prawnych, notariuszy i komorników znalazła się założeniach Ministerstwa Sprawiedliwości do projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo o adwokaturze i niektórych innych ustaw.

 

Założeniami dokumentu zajmie się teraz Komitet Stały Rady Ministrów.

 

Ślubowanie kończące się formułą „Tak mi dopomóż Bóg” byłoby fakultatywne. Jako główny argument na rzecz zmiany podano potrzebę wypracowania rozwiązania systemowego jednolitego dla wszystkich zawodów prawniczych, skoro możliwość składania ślubowania z odwołaniem do Boga mają sędziowie oraz prokuratorzy. Założeniami zajmie się teraz Komitet Stały Rady Ministrów.

 

Listę poparcia dla tego projektu z 950 podpisami prawników, aplikantów oraz studentów prawa przekazano m.in. Ministerstwu Sprawiedliwości, które uwzględniło propozycję w założeniach do projektu ustawy.

 

 

Źródło: KAI

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie