20 października 2020

Rząd ponownie wprowadzi lockdown? Według szefa KPRM „sytuacja jest dynamiczna”

(Fot. Pixabay)

Dziś trudno jednoznacznie stwierdzać się, czy ponowny lockdown się wydarzy czy nie. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i musimy dostosowywać działania do jej rozwoju – powiedział w poniedziałek na antenie TVN24 szef KPRM Michał Dworczyk.

 

Dworczyk podkreślił, że głównymi celami polityki rządu są ochrona życia i zdrowia Polaków oraz ochrona gospodarki.

 

Polityk wyraził nadzieję, że do ponownego lockdownu podobnego do tego, z którym mieliśmy do czynienia wiosną, nie dojdzie. Dodał jednak, że „dzisiaj mówienie w sposób stanowczy, że coś się wydarzy albo coś się nie wydarzy jest niedobre”. – Sytuacja jest po prostu bardzo dynamiczna i musimy dostosowywać nasze działania do jej rozwoju – podkreślił.

 

Pytany o możliwość zamknięcia cmentarzu 1 listopada, zaznaczył, że „w tej chwil nie jest to rozpatrywane”. – Namawiamy i apelujemy do wszystkich, żeby wizyty na grobach naszych najbliższych rozłożyć w czasie, a będąc już na cmentarzach przestrzegać wszystkich wymogów sanitarnych; zachować odstęp i przestrzegać wszystkich przepisów, które mają odgraniczać rozprzestrzenianie się wirusa – powiedział szef KPRM.

 

Źródło: TVN24

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie