14 kwietnia 2021

Rządowe służby prasowe punktują nie dość entuzjastyczne stanowisko KEP w sprawie szczepień

(Fot. Pixabay)

Zastrzeżenia ekspertów KEP odnośnie moralnej dopuszczalności preparatów przeciwko covid-19, produkowanych z użyciem komórek dzieci zabitych w trakcie aborcji, spotkały się z komentarzem Centrum Informacyjnego Rządu.

 

„Technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny” – te słowa zawarte w środowym komunikacie zespołu ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych wzbudziły reakcję CIR.

Eksperci KEP chociaż zwrócili uwagę na niemoralny aspekt procesu produkcji preparatów, którymi masowo „wyszczepiani są” Polacy, to w swym stanowisku ostatecznie usprawiedliwili przyjęcie szczepionek.

„(…) wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami (np. zawodowymi, posłuszeństwa w ramach określonych zespołów, struktur, urzędów, służb, dla których przeznaczono właśnie te szczepionki) mogą z nich skorzystać bez winy moralnej” – czytamy w stanowisku.

Zespół ekspertów zaznaczył również, że „zgodnie z zasadami etycznymi – w przypadku uzasadnionych podejrzeń co do zagrożenia dla życia konkretnych osób stwarzanego przez którąś ze szczepionek, należy rezygnować z jej podania”.

Centrum Informacyjne Rządu skomentowało na Twitterze komunikat Episkopatu.

„Stawką procesu szczepień jest życie nasze i naszych najbliższych. Już ponad 800 milionów osób zostało zaszczepionych, w tym Papież Franciszek i część polskich biskupów. Szczepienia pozwolą nam wrócić do normalnego życia http://m.in. normalnych praktyk religijnych” – czytamy we wpisie.

 

Źródła: Twitter, Episkopat News

RoM

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(34)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy