15 lutego 2018

Rządowych prac nad wypowiedzeniem „genderowej” konwencji brak

(Fot. P. Tracz Kancelaria Premiera (Konferencja prasowa minister Elżbiety Rafalskiej) [Public domain], via Wikimedia Commons)

Nie pracujemy nad wypowiedzeniem tzw. Konwencji antyprzemocowej  – powiedziała na konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 

Sprawa dotyczy unijnej „Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej” ratyfikowanej przez Bronisława Komorowskiego w kwietniu 2015 roku. 

 

Dokument od początku budził wiele wątpliwości.  Warto przypomnieć, że w jej 3. artykule kwestionowane są różnice płciowe pomiędzy kobietą a mężczyzną, a za źródło przemocy podaje się „społecznie skonstruowane role, zachowania i cechy, które dane społeczeństwo uznaje za właściwe dla kobiet i mężczyzn”. W artykule 14, zawarty został natomiast przepis obowiązku seksedukacji i promocji „niestandardowych ról płci” w tym homoseksualizmu i transseksualizmu.

 

W resorcie rodziny trwają prace nad nową ustawą dotyczącą problemu przemocy w rodzinie, lecz nie podejmowana jest próba wypowiedzenia obowiązującej konwencji, która wymusza m.in. dostosowanie prawa krajowego do wynikającego z jej regulacji.

 

Minister zapytana o to  czy prowadzone są prace nad wypowiedzeniem konwencji odpowiedziała: Nie sądzę. Gdyby tego typu prace były prowadzone, z pewnością bym o tym wiedziała.

 

 

Źródło: gosc.pl

PR

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie