3 listopada 2016

We czwartek sąd w Dusseldorfie (Nadrenia Północna Westfalia) skazał 26 – letniego mężczyznę, który prowadził działalność terrorystyczną w ramach struktur tzw. Państwa Islamskiego. Skazany jest obywatelem Niemiec, który wyjechał do Syrii, a tam wstąpił w szeregi muzułmańskiej organizacji „Żołnierze Lewantu”. Następną formacją skazanego były już formalne, bojówkarskie oddziały ISIS. Mężczyzna został skazany na cztery i pół roku więzienia.

Jak informuje niemiecka agencja DPA, 26 – letni mężczyzna nie jest jedynym oskarżonym i skazanym za działalność terrorystyczną oraz aktywny udział w szeregach bojówkarzy ISIS. Oprócz niego wyroki skazujące za współpracę z muzułmańskimi terrorystami otrzymali dwaj inni oskarżeni, którzy działali w organizacji Dżunud asz-Szam (Żołnierze Lewantu). Obaj dostali wyroki w wysokości dwóch lat i dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności. Jak wynika z informacji pozyskanych przez agencję DPA, wszyscy trzej mężczyźni przebywali na terytorium Syrii w 2013 roku. Dwóch z nich powróciło do Niemiec jeszcze tego samego roku.

Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie niemiecki sąd wyda kolejne wyroki za współpracę z muzułmańskimi organizacjami terrorystycznymi, bowiem w Berlinie zatrzymano 27 – letniego mężczyznę, podejrzanego o członkostwo w ISIS. Powodem zatrzymania były informacje o prawdopodobnym zamachu, który miał być planowany na terytorium Niemiec. Mężczyzna podaje się za Syryjczyka, ale policja informuje, że podejrzany w rzeczywistości może pochodzić z Tunezji.

Mężczyzna został tymczasowo zatrzymany. Prokurator federalny zdecyduje o ewentualnym nakazie aresztowania podejrzanego.

 

 

Źródło: DPA, polskieradio.pl

POz

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie