27 września 2022

Sławomir Olejniczak: Ks. Skarga jest solą w oku dla promotorów bezbożnych zasad życia społecznego

(Fot. MA/PCh24.pl)

Stowarzyszenie im. ks. Piotra Skargi pamięta o swoim patronie. W 410. rocznicę jego śmierci przedstawiciele instytucji złożyli wieńce przy pomniku i sarkofagu Kaznodziei Narodu. Był to czas wyjątkowy, także dlatego, że Stowarzyszeniu udało się obronić pomnik patrona przed usunięciem go z placu św. Marii Magdaleny.

W tym roku mija 410 lat od śmierci naszego Patrona. I jak widać, ks. Piotr Skarga wciąż jest dla wielu wyrzutem sumienia. Tak jak był nim za swego życia. A wypominał on Polakom różne ich grzechy – grzechy narodu. Przepowiadał i przestrzegał, że jeśli Polacy nie będą wierni Przykazaniom Bożym i zasadom moralnym, naszej Ojczyźnie grozi upadek moralny. I to się niestety stało niemal 200 lat po Jego śmierci, w związku z rozbiorami – podkreślił Sławomir Olejniczak, prezes Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi.

Jak zauważył, obecnie w naszym kraju popełniane są podobne błędy. To dlatego ks. Skarga – jego nauki i pamięć o nim jest dla niektórych środowisk tematem bardzo niewygodnym.

Wesprzyj nas już teraz!

Ks. Skarga i dziś jest solą w oku dla wielu osób, które chcą promować bezbożne zasady życia społecznego i w ten sposób – w imię jakichś chorych utopii, doprowadzić Polskę do ruiny. I tak jak ks. Skarga cierpiał prześladowania za swojego życia, tak teraz Jego pomnik jest atakowany. A my, jako Jego spadkobiercy duchowi, którzy obraliśmy za misję budzenie sumień Polaków, będziemy bronić tych wartości, symboli i wizerunku ks. Piotra Skargi. I ich obecności w miejscu publicznym – zapewnił prezes Olejniczak.

Z okazji 410. rocznicy śmierci Kaznodziei Narodu delegacja Stowarzyszenia im. Ks Piotra Skargi nawiedziła pomnik ks. Piotra Skargi przy Placu św. Marii Magdaleny oraz miejsce spoczynku Jego doczesnych szczątków – kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

To właśnie położony na placu pomnik ks. Skargi stał się na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy przedmiotem zainteresowania władz miasta, które planowały jego usunięcie i relokację do miejsca mniej godnego. Pomnik miała zastąpić zieleń i… drzewo. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom i presji społecznej, pomnik pozostał na swoim miejscu.

Wieniec złożony pod pomnikiem Księdza Skargi przypomina krakowianom oraz turystom odwiedzającym, że historia Kaznodziei Narodu jest częścią historii i dorobku kulturalnego Krakowa. Podobny wieniec nasza delegacja złożyła przy sarkofagu z doczesnymi szczątkami ks. Piotra Skargi, w nawie kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła. Tam też wspólnie odmówiono modlitwę w intencji rychłej beatyfikacji Patrona.

Tekst i zdjęcia MA/PCh24.pl

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(2)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 133 333 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram