27 kwietnia 2021

Słowacja: mniej zakażeń i zgonów z powodu COVID. Mimo to rząd chce przedłużenia stanu wyjątkowego

(Fot. Pixabay)

Władze Słowacji poinformowały w poniedziałek wieczorem, że obowiązujący w kraju od października 2020 roku stan wyjątkowy wprowadzony w związku z tzw. pandemią koronawirusa zostanie przedłużony co najmniej do 28 maja. Decyzję rządu będzie jeszcze musiał zatwierdzić parlament.

Stan wyjątkowy na Słowacji oznacza m.in. zakaz zgromadzeń i ograniczenia w podróżowaniu. Pozwala także władzom na zakup bez przetargów niezbędnych materiałów oraz stosowanie nakazów pracy w służbie zdrowia.

Eksperci zwracają uwagę, że słowacki rząd podjął decyzję o przedłużeniu stanu wyjątkowego mimo poprawy sytuacji epidemicznej. Liczba osób hospitalizowanych w związku z koronawirusem zmniejszyła się do około 1600 pacjentów. Jeszcze na początku marca br. w szpitalach przebywało ponad 4 tys. osób z chorobą Covid-19 lub podejrzewanych o nią.

Pierwsze poważne złagodzenie restrykcji obowiązujących w kraju rząd wprowadził w minionym tygodniu, zezwalając, w ścisłym reżimie sanitarnym, na otwarcie sklepów, hoteli i innych obiektów noclegowych. Otwarte zostały szkoły. Od poniedziałku działają ogródki i tarasy w kawiarniach i restauracjach oraz centra fitness.

Źródło: DoRzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(2)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie