11 lipca 2012

Prokurator generalny Andrzej Seremet otrzymał zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w związku z udzielaniem koncesji na rozpowszechnianie programów telewizyjnych i radiowych. Zawiadomienie złożył mecenas Janusz Wojciechowski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.


Wojciechowski złożył  wniosek w oparciu o raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczący wykonania budżetu za rok 2011 przez Krajową Radę. Raport w tej sprawie opublikowano na stronie Izby. Główne zastrzeżenie NIK dotyczyły „niecelowego i niegospodarnego odraczania poboru dochodów budżetowych wskutek rozkładania na raty opłat koncesyjnych”. 

 

W uzasadnieniu wniosku Wojciechowski wyjaśnia, że „informacje NIK wskazują, że w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji na masową skalę stosowane były przywileje w postaci rozłożenia na raty opłat koncesyjnych w stosunku do podmiotów, które uzyskały koncesje na rozpowszechnianie programów telewizyjnych i radiowych”.

 

Ponadto Wojciechowski zwrócił uwagę na brak logiki w podejmowaniu decyzji przez KRRiT. Eurodeputowany wyraził również wątpliwości co do rzetelność całego procesu koncesyjnego i nierównego traktowania podmiotów ubiegających się o koncesje.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

luk

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie