21 lipca 2021

Stany Zjednoczone: dom opieki dla kobiet w nieplanowanej ciąży uczy je jak być matkami

(Pixabay:Vânia Raposo)

31 maja 2005 roku – w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – w Worchester w stanie Massachusets został otworzony Dom Odwiedzin, który stał się przystanią dla kobiet spodziewających się dziecka. Od tej pory z oferty domu skorzystało ponad 300 matek i ich dzieci. – Bardzo pomogli mi zrozumieć, czym jest posiadanie dziecka w moim życiu – mówi jedna z matek, która skorzystała ze wsparcia Visitation House.

„Wszyscy są mile widziani. Jesteś w ciąży? Rozważasz aborcję? Potrzebujesz opiekuńczego domu, który zapewni opiekę Tobie i Twojemu rosnącemu dziecku? Nasze otwarte drzwi i ramiona zapewniają schronienie, wsparcie i nadzieję dla Ciebie i Twojego dziecka. Zapraszamy kobiety w ciąży ze wszystkich środowisk, które nie mają dokąd pójść. Oferujemy: prywatne pokoje, pożywne jedzenie i personel opiekuńczy” – czytamy na stronie domu.

Dom Odwiedzin w Worcester zapewnia kobietom w nieplanowanej ciąży, które nie zdecydowały się zabić swojego dziecka, przyjazne otoczenie i wsparcie w odważnej decyzji o urodzeniu dziecka. – Zasadniczo staramy się, aby te kobiety uwierzyły w siebie, staramy się je wzmocnić, rozumiejąc, że mają prawo do dobrego traktowania. Większość kobiet, które przekraczają próg naszego domu, walczy o przetrwanie, ponieważ często jest wyrzucana z domu, ponieważ jest w ciąży – mówi dyrektor Domu Grace Cheffers.

Wesprzyj nas już teraz!

Ze słowami Cheffers korespondują opinie kobiet, które zwróciły się do placówki z prośbą o pomoc. – Pomogli mi być matką. Kiedyś powiedziałabym, że nie jestem gotowa na bycie matką, że nie wiem, co zrobić z moim dzieckiem, a teraz mam swoje mieszkanie, w którym mieszkam z moim dzieckiem! – mówi jedna z nich dodając: Byliśmy rodziną. Bardzo mi pomogli zrozumieć, czym jest posiadanie dziecka w moim życiu.

Michael Robinson z Towarzystwa Opieki Nad Dziećmi Nienarodzonymi podkreśla, jak ważną rolę pełni takie miejsce, które pomaga matkom decydującym się na urodzenie dzieci, kobietom, często porzuconym i pozbawionym wsparcia. – W społeczeństwie, które tak często podważa rolę matek, odrzucając je i ich dzieci, ważne jest, aby obrońcy życia udzielili na czas pomocy, zapewniając kobietom prawdziwy wybór – pomagając im dokonać właściwego wyboru, by być matką – mówi.

Źródła: spuc.org.uk / visitationhouse.org

JSJK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(2)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie