25 kwietnia 2019

Strony sympatyków prawicy zablokowane przez Facebooka. Hiszpania szykuje się do wyborów

(źródło: pixabay.com)

Przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi w Hiszpanii Facebook zablokował 17 stron sympatyków prawicy w tym kraju. Docierały one do około 1,5 mln czytelników. Oficjalnie Facebook twierdzi, że blokady stron nie są związane z ich treścią, ale ze złymi praktykami ich operatorów i użytkowników.

 

Władze Facebooka wyjaśniły, że wiele osób na zablokowanych stronach korzystało z fałszywych kont lub podszywało się pod już istniejące nazwy. „El Pais” twierdzi, że strona „Walka o Hiszpanię” (Lucha por Espana) została zablokowana z powodu zmian jej nazwy (nastąpiło to trzykrotnie od 2013 roku).

 

Zablokowana została też strona „Hiszpańska Jedność Narodowa” (Unidad Nacional Espanola). Jak podają administratorzy „Wszyscy Przeciwko Podemos” (Todos contra Podemos), a także Zarote TV – prowadzona tam emisja została przerwana nagle, bez żadnego wcześniejszego ostrzeżenia od kierownictwa grupy Facebook. Ich zdaniem, to „zamach na wolność słowa”. Administratorzy zapowiadają, że podejmą kroki prawne.

 

Dziennik „El Pais” twierdzi, że zablokowanie stron sympatyków hiszpańskiej prawicy jest związane z apelem ze strony międzynarodowej organizacji Avaaz, która twierdziła, że strony te mogłyby oddziaływać na proces wyborczy.

 

Tymczasem to obsługa oficjalnego konta lewicowego bloku Unidos Podemos naruszała zasady publikowania w komunikatorze Whatsapp (należącego do grupy Facebooka). Chodziło o masową wysyłkę wiadomości oraz używanie programów osób trzecich do zautomatyzowania usług. Konto za złamanie zasad zostało zablokowane.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie