14 sierpnia 2017

Szef włoskiego MSZ o fiasku unijnej polityki: kryzys imigracyjny trzeba rozwiązać „na miejscu”

(REUTERS / FORUM)

Angelino Alfano, szef MSZ Włoch ocenił, że Unia Europejska nie pomogła Włochom w walce ze skutkami kryzysu uchodźczego. Zasugerował też, że ONZ powinna zwiększyć wysiłki w kierunku przeciwdziałania migracji, zaś ośrodki dla uchodźców winny powstać w np. Libii.

 

O fiasku polityki migracyjnej UE Angelino Alfano powiedział dziennikowi „Bild”. Szef MSZ Włoch wprost zarzucił Unii Europejskiej, że nie pomogła Włochom w walce ze skutkami kryzysu uchodźczego. Jak mówił, Włochy mają poczucie, że zostawiono je samym sobie, relokacja „kompletnie nie funkcjonuje”, a to oznacza, że imigranci pozostają we Włoszech.

 

Alfano nie urywał, że Włochy nie poradzą sobie z problemami związanymi z uchodźcami. Szczególnie, że tylko w tym roku przybyło ich już ponad 90 tys., a ma ich być najmniej dwa razy tyle.

 

Szef włoskiego MSZ stwierdził też, że odpowiedzią na trudną sytuację, powinno być większe zaangażowanie ONZ w pomoc dla Libii. To z tego kraju drogą morską przedostaje się najwięcej imigrantów ekonomicznych. – Narody Zjednoczone powinny bardziej intensywnie wspierać rząd w Trypolisie. Celem powinno być stworzenie na terytorium Libii humanitarnych ośrodków dla uchodźców – dodał.

 

Źródło: tvp.info

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie