6 października 2021

„Tato – bądź, prowadź, chroń”. W niedzielę przez Białystok przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

Już w najbliższą niedzielę 10 października 2021 roku o godz. 13:30 rozpocznie się X Białostocki Marsz dla Życia i Rodziny. Początek na Rynku Kościuszki, obok Katedry Białostockiej. Hasłem tegorocznego Marszu jest zawołanie: „Tato – bądź, prowadź, chroń”.

Według organizatorów (koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Centrum Życia i Rodziny) jest to najlepszy moment na szczególną promocję ojcostwa i przypomnienie tej niezwykłej roli, którą do odegrania we współczesnym świecie mają mężczyźni. W wymiarze społecznym inicjatorzy Marszu apelują o ład oparty na prawach rodziny i solidarność z najsłabszymi. Tegoroczne hasło przewodnie nawiązuje również do trwającego obecnie w Kościele katolickim Roku Św. Józefa, patrona Ojcostwa.

Odezwę, w której zaprosił do uczestnictwa w Marszu, wystosował abp Józef Guzdek. Metropolita białostocki zaapelował o obronę wartości, podkreślił istotę małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Dodał również, iż niepokojącym wydaje się fakt, iż różne środowiska oczekują uznania związków jednopłciowych czy aborcji na życzenie.

Wesprzyj nas już teraz!

Marsze dla Życia i Rodziny mają już w Białymstoku swoją historię. Poprzedni odbył się w 2019 roku. Uczestnicy podkreślali, jakie wartości pragną manifestować. Odbyła się również zbiórka pieniędzy na pomoc matkom, które zrezygnowały z aborcji i urodziły dzieci.

Organizatorami wydarzenia są środowiska katolickie, patriotyczne i konserwatywne. Organizatorzy zapraszają na marsz całe rodziny z dziećmi oraz wszystkich, aby wspólnie cieszyć się cudem, jakim jest Życie i rodzina.

Zobacz także:

„Tato – bądź, prowadź, chroń”! Ulicami Warszawy przeszedł Narodowy Marsz Życia i Rodziny

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez