23 maja 2021

Teksas: senat przeciw medycznej „zmianie płci” wśród nieletnich

Senat stanu Teksas przegłosował prawo zabraniające przepisywania nieletnim eksperymentalnych środków blokujących rozwój płciowy dziecka oraz przeprowadzania nieodwracalnych „trangenderowych” operacji.

Jeżeli ustawa wejdzie w życie, zakaże lekarzom przepisywania środkó „blokujących dojrzewanie” lub hormonów wpływających na rozwój płciowy. Dodatkowo, zabronione będzie przeprowadzanie „operacji, które sterylizują dziecko” lub w inny sposób usuwają „zdrową część ciała lub tkankę”. Tzw. Senate Bill 1311 również wstrzymuje ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w takich przypadkach i grozi lekarzom odebraniem licencji do wykonywania zawodu.

„Naszym zadaniem jest ochrona dzieci, które nie same mogą się bronić” – stwierdził autor ustawy, Sen. Bob Hall. Senat przegłosował nowe prawo stosunkiem głosów 17-13. Za przyjęciem ustawy był każdy Republikanin, natomiast przeciw – sami Demokraci. Senatorowie w środę przesłali projekt do stanowej Izby Reprezentantów, gdzie posłowie mają czas do 25 maja na jego zatwierdzenie.

Źródło: lifesitenews.com

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(2)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie