9 listopada 2022

„To małe komory gazowe”. Kapsuły śmierci przerażają nawet zwolenników eutanazji

((fot. YouTube /Assisted Suicide / Euthanasia / Right to Die) )

Liberalni zwolennicy wspomaganego samobójstwa sprzeciwiają się szerokiej implementacji tzw. kapsuł śmierci (death pod – org.), umożliwiających przeprowadzenie eutanazji niemal w każdym miejscu, np. na łonie przyrody. Jak się okazuje, niechęć wobec osobliwego rozwiązania wciąż wywołuje technologia uśmiercania, bezpośrednio nawiązująca do horroru II wojny światowej.

„Naukowiec planuje komory gazowe dla Szkotów. Społeczeństwo wściekłe” – w ten sposób Scottish Daily Express opisuje sprzeciw społeczny wobec zaangażowania dr Philipa Nitschke w projekt ustawy legalizującej eutanazję w Szkocji.

Naukowiec znany jako „Doktor Śmierć” lub „Elon Musk eutanazji”, napisał list do autora projektu, posła Liberalnych Demokratów Liama McArthura. Przekonuje w nim do swojego wynalazku Sarco (skrót od sarcophagus – sarkofag), jednoosobowych mobilnych kapsuł z drukarki 3D, umożliwiających dokonanie eutanazji niemal wszędzie.  

Wesprzyj nas już teraz!

Technologia uśmiercania polega na rozpylaniu obniżającego poziom tlenu azotu, co zapobiega panice  i poczuciu uduszenia. Utrata przytomności następuje po minucie, a śmierć w 10 sekund od omdlenia. Choć wynalazca przekonuje o „spokojnym, a nawet euforycznym” sposobie odejścia z tego świata, opinia publiczna w Szkocji zdecydowanie odrzuca turpistyczne pomysły.

Dziennikarz Jonathon Van Maren na łamach LifeSite News zastanawia się nad taką reakcją, biorąc pod uwagę powszechną popularność przepisów legalizujących wspomagane samobójstwo i eutanazję.

„W ciągu dziesięcioleci od reżimu eutanazyjnego nazistowskich Niemiec praktyki te były odrzucane, ponieważ na własne oczy widzieliśmy, dokąd prowadzą. Małe komory gazowe Nitschkego, pomimo zgrabnego designu i klimatu „odjeżdżania w stronę zachodu słońca”, nadal wywołują powszechną wrogość. Nasza kultura przyjęła wspomagane samobójstwo, ale komory gazowe wciąż wydają się pójściem o krok za daleko” – pisze.

Nitschke, założyciel przedsiębiorstwa Exit International prowadził kampanie promocyjne na rzecz legalizacji eutanazji m.in. w Australii, Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii. Wspomagane samobójstwo określa mianem „odejścia z godnością” i uważa je za podstawowe prawo człowieka. Jest przeciwnikiem opieki paliatywnej, uznanej przez niego za „nieskuteczną”, ponieważ rzekomo nie chroni przed myślami samobójczymi.

Jest autorem kilku projektów urządzeń do własnoręcznego przeprowadzenia eutanazji. Prowadził również dystrybucję śmiertelnych substancji przez internet. Z powodu dostarczania „usług eutanazyjnych” co jakiś czas popada również w konflikt z prawem.

Źródło: lifesitenews.com / własne PCh24.pl

PR

 

„Kapsuła śmierci” (na razie) nielegalna. Ordo Iuris o promocji fałszywej litości

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 58 515 zł cel: 500 000 zł
12%
wybierz kwotę:
Wspieram