31 grudnia 2015

Tokio prosi o „historyczne” wybaczenie. Chodzi o tysiące koreańskich niewolnic seksualnych

Japońscy wojskowi  w czasie II Wojny Światowej „zatrudniali” ok. 200 tys. niewolnic seksualnych, które „służyć” miały w wojennych burdelach. Tokio chce wypłacić ponad 7 mln euro jako rekompensatę nielicznym, wciąż żyjącym koreańskim kobietom. Japończycy w tzw. salonach pocieszenia więzili także młode kobiety z Chin i Filipin. Dominowały jednak Koreanki – brutalnie gwałcone i traktowane w nieludzki sposób. Kraj ten był bowiem od roku 1910 kolonią japońską.

 

Od dziesięcioleci kwestia ta skutecznie „zatruwała” stosunki japońsko-koreańskie. Martwiła też Stany Zjednoczone. Amerykanie od dawna marzą o tym, by Japończycy i Koreańczycy, partnerzy Waszyngtonu w tej części świata, wreszcie dogadali się w tej kwestii i w końcu zajęli się tworzeniem wspólnego frontu przeciwko rosnącej potędze Chin i coraz bardziej nieprzewidywalną Koreą Północną.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Dziś, jak podają źródła japońskie, na całym świecie żyje już jedynie 46 wojennych byłych niewolnic armii cesarskiej. Ich średni wiek to 89 lat. Premier Japonii Shinzo Abe w rozmowie telefonicznej z premierem Korei powiedział że „w stosunkach japońsko-koreańskich właśnie rozpoczyna się nowa era”.

 

Kwestia wojennych niewolnic seksualnych dla społeczeństwa Korei stanowiła główną przeszkodę do pełnej normalizacji stosunków z Japonią. To nie przypadek, że pięć lat temu przed ambasadą Japonii w Seulu pojawił się monument przypominający o cierpieniu i poniżaniu wielu tysięcy koreańskich kobiet.

 

 

ChS

Źródło „La Repubblica”

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 105 295 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram