10 grudnia 2016

Tusk jak Anders? Rusinek: Mam wizję, że wróci do Polski na białym koniu

(fot. Xinhua / FORUM)

Jednym z tematów „Drugiego śniadania mistrzów” był ewentualny powrót Donalda Tuska do Polski. Niemal wszyscy goście Marcina Mellera wyrazili nadzieję, że były szef PO wróci do kraju i odegra ważna rolę. Pojawiło się nawet porównanie do gen. Andersa (sic!).

 

Taką nadzieję wyraziła Małgorzata Domagalik, redaktor naczelna miesięcznika „Pani”. Ale błysnął przede wszystkim Michał Rusinek, który wyraził po prostu nadzieję, że powrót Donalda Tuska będzie powrotem zwycięskim. – Mam taką wizję, że wróci do Polski na białym koniu – powiedział pisarz i były sekretarz Wisławy Szymborskiej. Trudno nie odnieść wrażenia, że Rusinek, komentując ewentualny powrót Donalda Tuska do Polski, nawiązał do słynnego marzenia wielu Polaków pod sowiecką okupacją, że sowiecka niewola zakończy się wraz ze zwycięstwem państw zachodnich nad imperium Stalina. Symbolem tego zwycięstwa miał być tryumfalny powrót do kraju gen. Władysława Andersa.

 

Tuska do polskiej polityki zaprosiłby też pisarz, Stefan Chwin. Ten przyznał, że zna się z byłym premierem osobiście. – On nie poddaje się fobiom i emocjom, które w Polsce są rozszalałe – powiedział. Zachęcił też byłego premiera, by zajął się tworzeniem nowej partii. – Powinien zbudować własną inicjatywę polityczną – przyznał pisarz.

 

 

Źródło: TVN24

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie