9 czerwca 2021

Tydzień Życia i Wolności: Wielki Reset, Polski Ład i gospodarka. Zapraszamy na środowy panel

W kolejnym dniu Tygodnia Życia i Wolności prelegenci poruszą zagadnienia związane z kompletną transformacją światowej gospodarki, do której okazję stworzyła reakcja na pandemię COVID-19. W spotkaniu udział wezmą m.in. red. Łukasz Warzecha, wiceprezes SKCh Arkadiusz Stelmach oraz przedstawiciele Centrum Adama Smitha, Instytutu Misesa i Warsaw Enterprise Institute.

Polityka lockdownów, zaserwowana społeczeństwom przez rządy większości państw świata doprowadziła do niespotykanej wcześniej w sytuacji, podczas której praktycznie zatrzymano procesy kształtujące światowy porządek ekonomiczny.

Następstwa tych decyzji stwarzają okazję do całkowitej transformacji systemów gospodarczych, o których mówią nie tylko politycy najważniejszych państw świata jak Chiny i USA, ale gremia międzynarodowe takie jak Światowe Forum Ekonomiczne, prywatni inwestorzy i „wizjonerzy” z miliardami dolarów na koncie oraz grupy interesów poszczególnych branż.

Cechą znamienną głównych propozycji (np. koncepcji Wielkiego Resetu autorstwa WEF) jest centralny i szczegółowo zaplanowany sposób przeprowadzenia zmian. Ponadto, wizja nowego porządku ekonomicznego wymaga przeformatowania podstawowych wartości takich jak np. własność prywatna, wolność słowa czy prawo do prywatności. Podstawowymi narzędziami autorów tych koncepcji są instrumenty finansowe bazujące na gigantycznych pożyczkach (oferowanych na wyjście z kryzysu) czy operowanie na wysokich technologiach i ogromnych bazach danych.

Odzwierciedleniem tych koncepcji jest implementowany przez kraje UE Nowy Ład, w naszej, krajowej odsłonie nazwany Polskim Ładem.

W którą stronę zaprowadzi nas ta „świetlana wizja” przyszłości? I czy możemy coś z tym zrobić? O tym debatować będą; prof. inż. Witold Kwaśnicki (Centrum Adama Smitha), Arkadiusz Stelmach (Stowarzyszenie im. ks. Piotra Skargi), dr Andrzej Sadowski (Centrum Adama Smitha), Sebastian Stodolak (Warsaw Enterprise Institute), Łukasz Jasiński (Towarzystwo na rzecz Rozwoju i Inicjatyw Społeczenych), Mikołaj Pisarski (Instytut Misesa) oraz red. Łukasz Warzecha.

Start 9 czerwca (środa) o godzinie 18.00 w Warszawie. Transmisja z wydarzenia odbędzie się na kanale PCh24TV na YouTube, oraz na stronie pch24.tv. Nadal jest możliwość otrzymania wejściówek na wydarzenie na żywo. Więcej szczegółów na stronie tydzienzycia.pl.

#Gospodarka, środa 9 czerwca, Warszawa, start godz. 18:00

[18:00] wykład Wielki Reset i Polski Ład – co z własnością?  –  prof. inż. Witold Kwaśnicki (Centrum im. Adama Smitha)

[19:00] debata Polski ład PIS – w stronę wolności czy zniewolenia? – prowadzący Marcin Serafin

Arkadiusz Stelmach (Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi)

Dr Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha)

Sebastian Stodolak (Warsaw Enterprise Institute)

Łukasz Jasiński (Towarzystwo na rzecz Rozwoju i Inicjatyw Społecznych)

Mikołaj Pisarski (Instytut Misesa) 

Red. Łukasz Warzecha

Zapraszamy!

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie