21 grudnia 2015

Skandaliczne słowa przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza, który dopatrywał się w Polsce „zamachu stanu”, odbiły się głośnym echem w Polsce i w Europie. Nie była to pierwsza budząca kontrowersje wypowiedź Martina Schulza – ten sam eurokrata groził Polsce użyciem siły, jeśli nie zgodzimy się na przyjęcie narzuconej przez Unię liczby emigrantów. W obliczu coraz bardziej brutalnych prób ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski, na portalu Protestuj.pl powstał apel o ich zaprzestanie.


Autorzy skierowanej do Jeana Claude’a Junckera, Donalda Tuska i Martina Schulza petycji zwracają uwagę, że ostatnie wypowiedzi tego ostatniego stanowią nie tylko bezprecedensowe dyplomatyczne faux-pas, ale też poważne zagrożenie dla suwerenności Polski, która w swojej historii została niejednokrotnie ciężko doświadczona poprzez zewnętrzne interwencje.

 

„W obliczu tych doświadczeń Zachód, teraz z fałszywą troską pochylający się nad niepewnymi rzekomo losami polskiej demokracji, w najlepszym wypadku pozostawał bierny. To właśnie wskutek braku europejskiej solidarności Polacy zostali skazani przez obradujące w Jałcie mocarstwa na wieloletnią komunistyczną okupację, z której wpływu do tej pory nie udało się nam otrząsnąć” – czytamy w treści protestu.

 

Niestety, wszystko wskazuje jednak na to, że unijne organy jednak „pochylą się” nad rzekomym zagrożeniem dla polskiej demokracji. Z inicjatywy Schulza obecna sytuacja w naszym kraju będzie przedmiotem debaty Parlamentu Europejskiego już w styczniu nowego roku.

 

Protestujący wskazują, że tego typu poczynania względem Polski – kraju o demokratycznych tradycjach liczonych już w setkach lat – są nie tylko obraźliwe, ale i zupełnie niepotrzebne, zwłaszcza w obliczu prawdziwych katastrof nękających Stary Kontynent, „takich jak niekontrolowany napływ nielegalnych imigrantów, ogromny kryzys ekonomiczny czy dokonująca się corocznie hekatomba nienarodzonych dzieci”.

 

Protest można podpisać tutaj.

KSz

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie