Toni Borga może stać się kolejną ofiarą politycznej poprawności. Agresywna kampania przeciwko katolickiemu politykowi z Malty może go wyeliminować z wyścigu po fotel unijnego komisarza. Środowiskom laickim i homoseksualnym przeszkadzają jego poglądy moralne i religijne.
Tonio Borg (ur. 1947) jest wicepremierem Malty, ministrem spraw zagranicznych od marca 2008 roku. Po studiach prawniczych prowadził własną praktykę, specjalizując się w obronie praw człowieka, był m. in. członkiem Europejskiego Komitetu ds. Zapobiegania Torturom oraz Nieludzkiemu i Poniżającemu Karaniu lub Traktowaniu. Mandat parlamentarny zdobył w 1998 roku kandydując z listy maltańskich nacjonalistów, dwukrotnie pełnił urząd ministra spraw wewnętrznych.
Wesprzyj nas już teraz!
Borg uzyskał oficjalną rządową nominację na Komisarza ds. Zdrowia i Ochrony Konsumenta. Miałby zastąpić Johna Dalliego, w związku ze skandalem lobbingowym. Borg znany jest ze swoich konserwatywnych, katolickich zapatrywań – postulował wprowadzenie konstytucyjnej ochrony życia nienarodzonych, głosował przeciwko projektowi wprowadzającemu instytucje rozwodu. Opowiadał się także przeciwko przyznawaniu uprawnień socjalnych parom pozamałżeńskim.
Nominacja Borga musi zostać zatwierdzona przez Parlament Europejski, po przesłuchaniu kandydata przez odpowiednie komisje, związane z kompetencjami komisarza ds. zdrowia. Przeciwko tej kandydaturze otwarcie opowiedziały się już Europejska Federacja Humanistyczna, Międzynarodowe Stowarzyszenie Gejów i Lesbijek – ILGA Europa oraz Międzynarodowa Federacja Planowanego Rodzicielstwa. W dokumencie przygotowanym przez lobbystów, Borg oceniany jest jako osoba pozbawiona odpowiednich kwalifikacji.
„Jako minister sprawiedliwości Malty nieustannie mocno sprzeciwiał się seksualnym i reprodukcyjnym prawom kobiet, a nawet walczył w 2004 r., aby aborcja była konstytucyjnie zakazana w jego kraju. W 2011 r. również ostro sprzeciwiał się legalizacji rozwodów na Malcie. W dodatku otwarcie okazywał lekceważenie dla społeczności LGBT i w 2009 r. oponował w maltańskim Parlamencie przeciwko uznaniu praw zamieszkujących razem par homoseksualnych” – twierdził przewodniczący Europejskiej Federacji Humanistycznej, Pierre Galand. „Poglądy Toniego Borga na aborcję, homoseksualizm i rozwody są zagorzale konserwatywne i przestarzałe. Te radykalne poglądy, nie będące w kompetencji UE, uważa on za ‘kwestie sumienia’, co sprawia, żeby nie byłby on obiektywnym komisarzem – szczególnie z teką zdrowia publicznego” – twierdzili homo-lobbyści.
W kampanii przeciwko maltańskiemu politykowi lewicowym aktywistom nie przeszkadza, iż domagają się pogwałcenia zasadniczych praw sumienia, wyznania i wyrażania poglądów, oczekując dyskryminacji przy obsadzaniu urzędów. Kryterium „merytorycznej” oceny kwalifikacji jest stosunek do aborcji i żądań ruchu LGBT. Lobbyści nie wahają się oceniać perspektywy chrzęścijańskiej jako rzekomo sprzecznej z „wartościami europejskimi”!
źródło: fafce.org
mat