Dziś

USA: eksperci Pentagonu stworzyli mikroczipy wykrywające Covid-19. Czy będą wszczepiane?

(Fot. Gerd Altmann/Pixabay.com)

Naukowcy współpracujący z amerykańskim Pentagonem przygotowali nowe rozwiązania technologiczne, które mają wykrywać w organizmie koronawirusa. Mikroczipy, które miałyby zostać wszczepione pod skórę, mają konsystencję żelu i wysyłają sygnał, gdy organizm zostanie zaatakowany przez wirus SARS-CoV-2.

Rozwiązania proponowane przez ekspertów zostały przygotowane na zlecenie amerykańskiego Pentagonu. Oficjalnie głównym powodem prac nad projektem stworzenia mikroczipów była liczba zakażonych koronawirusem na lotniskowcu USS Theodore Roosvelt. Wówczas aż 1271 osób uległo zakażeniu. Dzięki wszczepieniu mikroczipów wynalezionych przez ekspertów związanych z agencją DARPA, zakażony organizm za pośrednictwem mikroczipu będzie wysyłał sygnał o chorobie COVID-19.

Najbardziej zaskakujące jest to, że mikroczipy wynaleziony przez naukowców mają formę żelu, a więc będzie go bardzo łatwo umiejscowić pod skórą lub w innym miejscu w organizmie człowieka. Specjalny mikroczip – żel będzie badał krew człowieka i wykrywał ewentualne zmiany. Zakażenie koronawirusem będzie prowadziło do wywołania odpowiednich reakcji chemicznych.

Płk Matt Hepburn, który był jednym z członków zespołu pracującego nad wynalezieniem mikroczipów stwierdził, że nowy wynalazek będzie działał „jak kontrolka awarii silnika w samochodzie”.

Warto podkreślić, że w lutym na łamach „New York Times” pojawiła się informacja o możliwości wprowadzania do organizmów żołnierzy specjalistycznych mikroczipów. Wówczas jedna trzecia amerykańskich wojskowych miała odmówić ich przyjęcia, ponieważ obawiano się, że będą one służyć jako element rządowej kontroli. Mikroczipy miały również negatywnie wpływać na system odpornościowy człowieka.

Jednak jak wynika z informacji podawanych przez Pentagon, mikroczipy przygotowane przez ekspertów związanych z agencją DARPA, nie powodują żadnych negatywnych konsekwencji dla organizmu „zaczipowanej osoby”. Pentagon twierdzi, że mikroczipy będą wykorzystywane jedynie po to, aby wykrywać zakażenie koronawirusem.

Źródło: polsatnews.pl

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy