28 sierpnia 2024

USA: kolejna duża firma Lowe’s wycofuje się z polityki DEI

Robby Starbuck Newsom, amerykański konserwatywny aktywista, były reżyser teledysków, który bez powodzenia ubiegał się o miejsce w kongresie jako niezależny kandydat z Tennessee w 2022 r., obecnie z sukcesem prowadzi kampanie uderzające w firmy prowadzące politykę DEI (różnorodność, uprzywilejowanie mniejszości i inkluzji). Pod jego wpływem kolejne duże przedsiębiorstwo budowlane Lowe’s  odeszło od polityki „przebudzonych” (woke).

W zeszłym tygodniu Starbuck miał skontaktować się z firmą Lowe’s (sprzedaż materiałów budowlanych), ostrzegając, że planuje ją wziąć na celownik z powodu wspierania parad homoseksualnych.

„Washington Post” podaje, że firma obawiając się potencjalnego bojkotu zawczasu zmieniła swoją politykę DEI. Zrezygnowała z tworzenia grup pracowniczych opartych na „tożsamości seksualnej”. Ograniczy także sponsoring „tęczowych” programów, zakończy udział w „tęczowych” marszach Pride i innych wydarzeniach o charakterze społecznym. Nie będzie także przesyłać danych na temat swojej prohomoseksualnej polityki do Human Rights Campaign.

Wesprzyj nas już teraz!

Firma Lowe’s dołącza do innych znanych firm jak Harley Davidson, Tractor Supply i Deere, które w ostatnich miesiącach zmieniły swoją politykę DEI.

Korporacje zaangażowane w indoktrynację genderową pracowników i wspieranie deprawujących wydarzeń społecznych, jak „marsze dumy gejowskiej” są zmuszane do zmiany swojej polityki nie tylko w obawie o bojkot ze strony konsumentów, ale także ze względu na orzeczenia sądów, kwestionujących dyskryminującą politykę firm uprzywilejowujących przedstawicieli tak zwanych mniejszości seksualnych np. Starbucks, Meta i Pfizer.

Aktywista Starbuck sugeruje, że Ameryka „zaczyna się budzić”. Niemałe znaczenie ma decyzja Sądu Najwyższego z czerwca 2023 r., która unieważniła działania afirmatywne w przyjęciach na studia.

DEI obejmuje szeroki zakres praktyk stosowanych przez korporacje, które próbują uprzywilejować – kosztem większości obywateli – wybrane grupy społeczne ze względu na „orientację seksualną”/”tożsamość płciową, rasę itp., ponieważ miały one być w przeszłości dyskryminowane. Do niedawna, pod pretekstem zapewnienia dostępu do „równych szans” pierwszeństwo w przyjęciu na studia mieli uczniowie kolorowi kosztem zdolnych uczniów białych. Decyzja SN z 2023 r. to zmieniła.

Polityka DEI na wpływ na programy rekrutacyjne, awans w pracy, obejmuje także zmuszanie innych pracowników do „tęczowych” szkoleń itp. Jest ona dyskryminująca, stąd wiele pozwów kwestionujących politykę DEI w szkołach, rządzie i korporacjach w całych USA. W części republikańskich stanów przyjmowane są ustawy anty-DEI, które wiążą się z raportowaniem pozafinansowym ESG.

Dotychczas wiele firm podjęło działania prewencyjne, zabezpieczając się przed zagrożeniami prawnymi. Albo całkowicie zrezygnowano z inicjatyw DEI, albo znacznie je ograniczono, zmieniono markę programów lub przebudowano wewnętrzne zespoły DEI. Zrezygnowano z uwzględniania kwestii rasowych i genderowych przy zatrudnianiu i awansowaniu oraz programów opartych na tożsamości, takich jak grupy zasobów pracowniczych dla osób kolorowych i pracowników LGBTQ+.

Szerzej na temat DEI tutaj.

Źródło: washingtopost.com

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 257 767 zł cel: 300 000 zł
86%
wybierz kwotę:
Wspieram