28 kwietnia 2021

USA: Prokuratorzy generalni naciskają na Facebooka i Twittera. Domagają się ściślejszej cenzury

Prokuratorzy generalni 12 stanów w USA wystosowali list do władz Facebooka i Twittera, domagając się zwiększonej ingerencji w treści antyszczepionkowe. Bierność w tej sprawie ich zdaniem „stwarza bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa milionów Amerykanów i przedłuża drogę powrotu do normalności”.

Osoby podnoszące różne rodzaje wątpliwości wobec szczepionek przeciw COVID-19, od medycznych po etyczne, po raz kolejny są wzięte na celownik. Tym razem do cenzurowania prezentowanych przez nie treści, niezależnie od stopnia prawdziwości wzywają prokuratorzy generalni Connecticut, Delaware, Iowa, Massachusetts, Michigan, Minnesoty, Nowego Jorku, Karoliny Północnej, Oregonu, Pensylwanii, Rhode Island i Wirginii.

„Ludzie i grupy rozpowszechniające kłamstwa i wprowadzające Amerykanów w błąd co do bezpieczeństwa szczepionek na koronawirusa zagrażają zdrowiu naszych społeczności, spowalniają postęp w zapewnianiu naszym mieszkańcom ochrony przed wirusem i podważają ożywienie gospodarcze w naszych stanach” – czytamy w liście podpisanym przez prokuratorów.

„Biorąc pod uwagę, że antyszczepionkowcy operują głównie na waszych platformach, macie wyjątkową możliwość zapobiegania rozprzestrzenianiu się dezinformacji na temat szczepionek przeciw COVID-19, która stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa milionów Amerykanów i przedłuża drogę powrotu do normalności” – kontynuują.

Ich zdaniem Facebook ani Twitter nie powziął odpowiednich środków ostrożności by zapobiec rozprzestrzenianiu „dezinformacji” na temat szczepionek. Prokuratorzy wzywają więc do ręcznego usunięcia kont prominentnych „przeciwników szczepień”, którzy „wielokrotnie naruszali warunki korzystania z usług firm”.

Ponadto, osobom podnoszącym wątpliwości wobec szczepień powinno się uniemożliwić korzystanie z narzędzi do streamingu, takich jak Facebook Live, Bitchute, Rumble i Brighteon, które używane są by oszukać algorytmy moderujące treść.

Źródło: lifesitenews.com
PR 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(6)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie