23 kwietnia 2021

USA: skwer George’a Floyda ze specjalnymi instrukcjami dla… białych

(fot. OCTAVIO JONES / Reuters / FORUM)

Miejsce śmierci zatrzymanego przez policję czarnoskórego George’a Floyda stało się czymś w rodzaju „świętej” strefy. Jako podaje telewizja Fox News, pilnują jej uzbrojeni osobnicy, a na jednej z tablic wypisane są odpowiednie wytyczne w jaki sposób powinni zachowywać się biali ludzie.

Jak podkreśla telewizja Fox News, skrzyżowanie wschodniej części 38 Ulicy i Alei Chicago, przy którym w trakcie zatrzymania policjant Derek Chauvin uciskał kolanem szyję czarnoskórego George’a Floyda, przemianowano po jego zgonie na George Floyd Square. Tablica informacyjna określa ten obszar jako „świętą przestrzeń wspólnoty, publicznego żalu i protestu”.

Napis głosi, że Floyd „wydał tam ostatnie tchnienie uciskany kolanem” Chauvina. We wtorek ława przysięgłych Minneapolis uznała winnym zabójstwa tego czarnoskórego mężczyzny byłego policjanta, mimo że badania toksykologiczne ciała ofiary wykazały obecność wyższego niż śmiertelny poziom stężenia fentanylu (niezwykle szkodliwy opioid) oraz kilku innych narkotyków.

Zamieszczona w miejscu upamiętnienia zmarłego instrukcja nawołuje, aby biali „wzbogacali energię miejsca, a nie czerpali z niego korzyści”.  Apeluje o postępowanie, które nie prowadzi do krzywdzenia BIPOC (akronim określający czarnoskórych oraz innych mniejszości rasowych), jak też zwracanie się do innych białych zachowujących się problematycznie o „wyrażanie współczucia”.

„Biali są zachęcani do angażowania się, a nie eskalacji, tak aby była to chwila przyswajania nowych rzeczy, a nie destrukcyjnych zachowań” – głosi napis na tablicy.

Telewizja Fox News przekonuje, że miejsce śmierci Floyda zostało przekształcone w coś na wzór strefy autonomicznej, oddzielonej betonowymi blokami i pilnowanymi przez niezidentyfikowanych osobników z bronią, którzy utrzymują, że obecność służb porządkowych jest „niemile widziana”. Działalność przestępcza i obecność gangów, zdaniem telewizji ma paraliżować funkcjonowanie pobliskich biznesów.

Źródło: wpolityce.com

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(12)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy