11 kwietnia 2014

Wczoraj w Komisji Europejskiej po zakończonym wysłuchaniu publicznym zostały podpisane dokumenty, które umożliwią powołanie federacji pro-life. W obecności notariusza oraz eurodeputowanych podpisali je przedstawiciele 30 organizacji broniących życia z 28 państw Unii Europejskiej.

 

Europejska Federacja na Rzecz Życia i Ludzkiej Godności „One of us” to efekt mobilizacji ruchów pro-life działających w Europie oraz owoc akcji “Jeden z nas”, która pokazała, że w Europie jest bardzo wielu ludzie zdeterminowanych, pragnący wywierać wpływ w UE w sprawie obrony podstawowych praw człowieka, jakim jest m.in. prawo do życia. Już w listopadzie 2013 r., w czasie kongresu pro-life w Krakowie, zwrócono uwagę na potrzebę skonsolidowania wysiłków na rzecz ochrony życia. – Podpisanie aktu założycielskiego oznacza, że decyzja podjęta w Krakowie zaistniała dziś prawnie – mówi Michał Baran, Sekretarz Zarządu Fundacji “Jeden z nas”.

 

Zrzeszone w federacji organizacje pro-life będą wspólnie wypracowywać strategię działania, prowadzić debatę w strukturach unijnych, ustalać priorytety. Obecni w PE obrońcy życia podkreślali, że aby móc pójść dalej w kwestii obrony życia, potrzeba ścisłej współpracy na poziomie międzynarodowym. – Liczymy na to, że dołączą do nas kolejne organizacje – zaznacza Jakub Bałtroszewicz, koordynator Polskiego Komitetu Narodowego EIO “Jeden z nas”. – Chcemy stworzyć silną grupę, która będzie formalnie obecna w Brukseli, aby upominać się o godność życia ludzkiego – dodaje.

 

W czasie dyskusji, która toczyła się po podpisaniu aktu założycielskiego zwracano uwagę, że trzeba uczyć się od oponentów: mieć jasny cel i dobrze opracowaną strategię działania, a tym samym wpływać na kulturę polityczną, organizować wystawy, wydarzenia medialne.

 

Źródło: wiara.pl

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie